Héttel nyert a Bayern, kikapott a Dortmund

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójában a Bayern München hazai pályán a négygólos Mario Gomez és a két találatig jutó Frank Ribéry vezérletével 7–0-ra legyőzte a Freiburgot, míg a Hertha a címvédő Dortmund otthonából hozta el a három pontot.

Ribéry és Gomez összesen hat gólt szerzett

BAYERN MÜNCHEN–FREIBURG

A Bayern München gyorsan döntésre kívánta vinni a Freiburg elleni találkozót, és már a 8. percben megszerezte a vezetést: Kroos beadása után Mario Gomez vette be a vendégek kapuját (1–0).

A 26. percben a német támadó a gólpasszosok listájára is feliratkozott, átadása után Frank Ribéry duplázta meg a bajorok előnyét (2–0), majd a félidő hajrájában a francia játékos még egyszer mattolta Baumannt (3–0).

A második félidőben Ribéry visszaadta a kölcsönt Gomeznek, aki előbb az 52. percben, majd az 55. percben is betalált, így 5–0-ra alakította az állást.

A német azonban nem állt meg mesterhármasnál, Dembelé szabálytalankodott a tizenhatoson belül Müllerrel szemben, amelyet követően tizenegyesből is betalált Gomez, megszerezve szezonbeli 8. gólját, majd az utolsó percben Nils Petersen érte el a Bayern hetedik találatát – a bajorok 7–0-ra győztek.

DORTMUND–HERTHA BSC

A nem túl eseménydús első játékrész után a második félidő kezdetén megszerezte a vezetést a Hertha: Raffael vitte végig a dortmundi térfélen a labdát, 11 méterről azonban nem tudott Weidenfeller mellett a kapuba találni. A kapusról a visszafutó Schmelzerre pattant a labda, akiről ismét a berlini játékoshoz került, ő pedig köszönte szépen, és az üres kapuba gurított (0–1).

Az 56. percben kis híján növelte előnyét a vendég együttes, Raffael azonban ezúttal az ötösről a lécet találta telibe a jobb oldali beadás után.

A 71. percben Bender 27 méterről ismételte meg Raffael tettét, majd a változatosság kedvéért 12 perccel a rendes játékidő lejárta előtt a berlini támadó ezúttal a jobb oldali kapufát lőtte szét.

A 80. percben közel volt az újabb berlini gól, Ebert azonban hiába kapott nagyszerű passzt Raffaeltől (ki mástól), kilőtte Weidenfellert, de egy perccel később már utóbbi sem tudott segíteni: a szöglet után Mijatovic fejesét még ugyan hárította a hazaiak kapusa, de Niemeyer közeli próbálkozásánál nem volt esélye (0–2).

A 88. percben góllá érett a hazai fölény, Lewandowski találatát (1–2) azonban nem követte újabb, így a Borussia 18, veretlenül megvívott hazai találkozó után ezúttal vereséget szenvedett.

BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
Dortmund–Hertha 1–2 (Lewandowski 88., ill. Raffael 50., Niemeyer 81.)
VfB Stuttgart–Hannover 3–0 (Okazaki 9., Kuzmanovics 79., Tasci 86.)
Mainz–Hoffenheim 0–4 (Firmino 16., Babel 45+1, 74., Noveszki 85. – öngól)
Bayern München–Freiburg 7–0 (Gomez 8., 52., 55., 71. – a negyediket 11-esből, Ribéry 26., 41., Petersen 90.)
Mönchengladbach–Kaiserslautern 1–0 (Arango 58.)