A Bayern folytatta diadalmas menetelését

A Bayern München 3–0-ra legyőzte a Bayer Leverkusent a német labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának szombat esti mérkőzésén, és sorozatban hatodik sikere révén visszavette a tabella első helyét.

Daniel Van Buyten nagyszerű távoli lövésből érte el a Bayern második gólját

A Bayern München korán megszerezte a vezetést, az 5. percben Franck Ribéry balról középre passzolt labdáját Thomas Müller estében a hálóba pofozta. 1–0

Nem sokat kellett várni a második találatra. A 19. percben Toni Kroos harcolt ki szabadrúgást a vendégek kapujától 22 méterre: a legurított, majd megállított labdát Daniel Van Buyten kiválóan találta el, a sorfalon áthatoló labda laposan a kapu jobb oldalába vágódott. 2–0

A Bayern továbbra is kézben tartotta az ellenőrzést, s bár újabb gól sokáig nem született, a bajor szurkolóknak akadt még alkalmuk az önfeledt tapsolásra. Előbb a 78. percben, amikor csereként pályára lépett a hetek óta sérüléssel bajlódó Arjen Robben, majd nem sokkal a lefújás előtt, amikor a jobb oldalon felfutó holland remek labdát kapott Bastian Schweinsteigertől, és ballal a kapu jobb oldalába emelt. 3–0

A müncheniek több mint két és fél éve – hat mérkőzés óta – veretlenek a Leverkusen ellen. A Bayern sorozatban hatodik bajnokiját (és kilencedik tétmérkőzését – mindegyiket kapott gól nélkül) nyerte meg, a Leverkusen az utóbbi négy bajnokiján csupán egyszer kasszírozott három pontot.