Dortmund-siker a német csúcsrangadón

A Bundesliga 30. fordulójának csúcsrangadóján a címvédő és listavezető Borussia Dortmund otthonában legyőzte a Bayern Münchent, amellyel szemben előnye immáron hatpontosra nőtt.

Arjen Robben nem véletlenül fogja a fejét kihagyott büntetője után: több is veszett itt egy pontnál

Afféle bajnoki döntőt vív a Bundesliga hajrájában a címvédő és listavezető Borussia Dortmund a rekordbajnok Bayern München ellen, hiszen egy hazai győzelem már tetemes előnyt jelentene, egy vendéggyőzelem pedig helycserét.

A rangadó annak megfelelően indult, hogy közel félmillió jegyigénylés futott be rá, hiszen a vendégektől Mario Gomez már az első percben veszélyeztetett; a hazaiaktól pedig Jakub Blaszczykowski rúgta el ziccerben a kapu s a kapus mellett is a labdát, majd Manuel Neuer védte hatalmas bravúrral Kevin Grosskreutz ötméteres lövését.

Megijedt a Bayern, mert innentől kezdve a védekezésre koncentrált, nem is tudott a szünetig végig támadó Dortmund újabb helyzetet kialakítani, csak a félidő hajrájának kezdetén – igaz, akkor Robert Lewandowski egy döngő kapufát fejelt.

A fordulást követően is agilisabban kezdett a Borussia, és ha az ötösön nem Kagava Sindzsi lepődik meg a legjobban azon, hogy a mezőny második legalacsonyabbjaként kapura fejelhet, vezetést is szerezhetett volna. Ezt követően visszaesett a színvonal, majd beállt a Bayernbe a támadójátékot fellendítendő Bastian Schweinsteiger – nem éppen ettől, de egyre veszélyesebben játszottak a bajorok, a hazai védőknek többször is bravúrral kellett szerelniük 16-osukon belül.

Éppen amikor a mezőnyben egyenrangú fél lett a Bayern, vezetést szerzett a Dortmund: Grosskreutz lövésébe az ötösön a kapu(s)nak háttal állva Robert Lewandowski remek érzékkel kapott bele, és ezt Neuer már nem védhette. 1–0

A hajrában kétségbeesetten, de hatékonyan támadt a Bayern, és segítségére sietett Roman Weidenfeller is, aki teljesen fölöslegesen akasztotta Arjen Robbent – igaz, a sértett büntetőjét a kapus megfogta. Szépen ünnepelte 250. tétmérkőzését a kapus a Dortmund színeiben...

Arjen Robben a végén mégiscsak hős lehetett volna, ám miután Neven Szubotics lányos zavarában saját kapuja lécére fejelt egy beadást, négy méterről fölé vágta a kipattanót. Hogy mégse ez maradjon meg bennünk utolsó emlékként a nagy rangadóról, Lewandowski még a lécre emelt a ráadásban.

Hatalmas csatában nyert a Dortmund: könnyen meglehet, nemcsak csatát, háborút is!