A 27.5 milliós igazolás hozta a BVB-sikert

Továbbra is hibátlan a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, miután a 4. fordulóban 2–1-re nyert az Eintracht Frankfurt otthonában.

Az első játékrész kifejezetten élvezetesre sikeredett, ami nagyban köszönhető, hogy a Frankfurt nem feltartott kézzel fogadta a papíron esélyesebb Dortmundot.

Tíz percet kellett várniuk a nézőknek az első gólra: a lengyel Jakub Blaszczykowski robogott középen, kiváló átadása jó helyzetben találta a nyáron 27.5 millióért szerződtetett Henrih Mhitarjant, aki megszerezte első találatát a BVB mezében. 1–0

A hazaiak a gyors gól ellenére sem adták fel, megbecsülték a labdát, és Václav Kadlec főszereplésével gyakorta zavart okoztak a dortmundi védelemben. Még a szünet előtt összejött az egyenlítés, a japán Takasi Inui szuper labdát emelt Stefan Aigner fejére, a labda a kapufáról pont Kadlechez került, aki nem hibázott óriási helyzetben. 1–1

A Dortmund érthetően nagyobb energiákat mozgósított a vezetés újbóli megszerzése érdekében, ám a Frankfurt kemény védekezése gyakran eltántorította a vendégeket. A fordulást követően viszont ismét magasabb fokozatba kapcsolt Jürgen Klopp csapata, és a második játékrészben tizenegy perc után betalált. A hazaiaktól Constant Djakpa eladta a labdát a sarokban, így Mhitarjan lőhetett, az örmény pedig szépen eltekerte a labdát ballal Kevin Trapp kapujába. 1–2

A folytatást a Borussia kihúzta – igaz, emberfeletti védőmunkára nem nagyon volt szüksége, sőt akár még egy gólt elérhettek volna Blaszczykowskiék, akik így továbbra is százszázalékosak a bajnokságban.