A HSV „szűz” fiújának gólja pontot ért a Gladbach ellen

A második helyezett Mönchengladbach bár Mike Hanke révén vezetett hazai pályán a Hamburg ellen a német Bundesliga 23. fordulójának nyitó mérkőzésén, végül nem tudta megnyerni az összecsapást: a középmezőnyhöz tartozó HSV Tolgay Arslan élete első élvonalbeli góljával pontot szerzett csapatának.

Marco Reusék elbotlottak a Hamburg jelentette akadályban

Egyértelmű győzelmi reményekkel várta a Hamburg elleni mérkőzést a Mönchengladbach. Kezdjük az érvek sorát azzal, hogy Lucien Favre együttese hazai pályán korábban még nem kapott ki az aktuális szezonban. Másrészt a vendéglátó Hamburgnak – még ha mostanság az őszhöz képest jobb formát is mutatnak az Elba-partiak – bizony volt már az elmúlt években ütőképesebb csapata.

A hazaiak svájci vezetőedzőjének az okozhatta a legfőbb problémát, miként pótolja Patrick Hermannt, aki tagja a Gladbach nagy négyes fogatának, azaz Mike Hanke, Marco Reus és Juan Arango mellett ő az, aki a Borussia góljainak túlnyomó többségét összehozza.

Lassan lendültek bele a felek, de aztán az első félidő végére már egész jól belejöttek. Igor de Camargo a 28. percben szerezhetett volna vezetést, amikor Roman Neustädter remek kiugratása után ziccerben nyargalhatott Jaroslav Drobny kapuja felé, ám a cseh kapus lábbal védeni tudott.

Nem úgy a félidő utolsó percében, amikor a egy fifikás szabadrúgás-kombináció következtében Juan Arango felívelését Mike Hanke csúsztatta a jobb alsó sarokba. Más kérdés, hogy a csatár, mintha hajszállal lesen lett volna az elrúgás pillanatában – persze ez csak a visszajátszást követően derült ki. 1–0

A második félidő elején kicsit kényelmesnek tűnt a Gladbach, amit ki is használt a HSV. Az 56. percben egy szögletet követően Paolo Guerrero nyert fejpárbajt Dantével szemben, ami hazai szempontból kicsit sem végződött komédiával: az életében először kezdőcsapatba kerülő Tolgay Arslan ugyanis közvetlen közelről a kapuba továbbított. A török felmenőkkel bíró, de német állampolgárságú 21 éves középpályás-támadónak ez volt élete első Bundesliga-találata. 1–1

A folytatásban igazán izgalmas összecsapás kerekedett ki a találkozóból, miután mindkét csapat igyekezett megszerezni a három pontot. Havard Nordtveit átlövéssel, Hanke közeli próbálkozással, Arango pedig fejessel járt közel a gólhoz, de a Hamburg összességében rászolgált a döntetlenre és az egy pontra. Mönchengladbach–Hamburg 1–1. A Gladbach maradt 2., a HSV jelenleg 8.