Folytatódik a Dortmund és a Bayern München kergetője

A listavezető Dortmund és üldözői közül a szintén szombat délután pályára lépő Bayern München is győzött a Bundesliga 21. fordulójában. A magyar légiósok közül Hajnal Tamás és Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzését, a stuttgarti győzelemnek örülhetett, a mainziak viszont az utolsó pillanatban buktak el két pontot.

Mario Gomez (fent) Franck Ribéry gólpasszából szerzett vezetést a Lautern ellen

A bajnoki éllovas Borussia Dortmund a Leverkusent fogadta, s ha nehezen is, otthon tartotta a három pontot: a szünet előtti percben Jakub Blaszczykowski passzolt Kagava Sindzsihez, aki a Bayer büntetőterületére érve csinált egy cselt Bastian Oczipka mellett, majd ballal laposan megcélozta a kaput. A labdába beleért ugyan Bernd Leno kapus, hárítania nem sikerült.

A Leverkusen a második félidőben hiába hajtott az egyenlítésért, nem járt sikerrel. A Dortmund behúzta a három pontot, és a 21. fordulót is az élen zárja.

A mostanában hullámzó teljesítményt nyújtó Bayern Münchennek a gyengélkedő, az előző fordulóban hazai pályán a Kölntől kikapó Kaiserslautern ellen volt lehetősége arra, hogy a Hamburg elleni döntetlen után újra győzzön, és már korán tett róla, hogy a szurkolóknak ezúttal ne kelljen izgulniuk. A 6. percben Philipp Lahm indította a bal szélen Franck Ribéryt, aki kicselezte Olcan Sahant, majd középre ívelt, s Mario Gomez földre fejelt labdája a kapuban kötött ki.

A 30. percben Toni Kroos szabadrúgása után Thomas Müller fejelt Kevin Trapp kapujába – 2–0-ra győztek a müncheniek. A Bayern továbbra is tapad a BVB-re, s mivel este a Schalke és a Mönchengladbach egymás ellen játszik, egyik üldözőjétől bizonyára megszabadul.

Két, rossz formában játszó csapat találkozott Stuttgartban, ahol a Hertha vendégeskedett. A hazaiak hét-, a vendégek kilencmeccses nyeretlenségi sorozatuknak akartak véget vetni. Bő fél órán belül biztossá vált, hogy a Stuttgart fog sikerrel járni, a 32. percben ugyanis már 3–0-ra vezetett – emberelőnyben.

Az első gólt a kezdőcsapatban helyet kapó Hajnal Tamás előre lőtt labdája után Vedad Ibisevic szerezte a 24. percben, majd a januárban a Hoffenheimtől szerződtetett bosnyák az első félidőben még két gólpasszt is adott Martin Harniknak. Az osztrák két találata (a második remekül eltalált kapáslövésből született) között Okazaki Sindzsi is betalált. A 30. percben Andreas Ottl Hajnallal szemben elkövetett szabálytalanságáért piros lapot kapott.

A fordulás után is támadott a Stuttgart, Christian Gentner keresztlabdája után Harnikot a menteni próbáló Levan Kobiasvili fosztotta meg a mesterhármastól, a grúz a saját kapujába lőtt. Hajnal végigjátszotta a meccset, a Stuttgart hét mérkőzés után újra nyert, s ezzel megszökött a kiesőzónában lévő csapatoktól.

Szalai Ádám is kezdőként játszhatott a Mainzban a Hannover ellen, a Dortmundól érkező Mohamed Zidannal alkotott csatárkettőst. Az egyiptomi a 7. percben vezetést szerzett, Eugen Polanski passza után 17 méterről laposan lőtt a bal alsó sarokba.

Szalai többször is szembe került Mario Eggimann-nal, akit olykor sikerült becsapnia, de el is vesztette tőle a labdát. Az egyik ilyen eset után, a 39. percben a svájci felrúgásáért a magyar csatár sárga lapot kapott. Szalai végigjátszotta a találkozót, amelynek a legvégén – a 85. percben csereként beálló – lengyel Artur Sobiech a Karim Haggui ügyetlen lövése után elé kerülő labdát a Mainz kapujába lőtte, és egyenlített.

Brémában a 4. percben vezetést szerzett a Hoffenheim, jobb oldali szöglet után Jannik Westergaard a büntetőterület közepén szabadon fejelhetett Tim Wiese kapujának bal oldalába. A Hoffenheim így sem tudta győzelemmel köszönteni a héten kinevezett vezetőedzőjét, Markus Babbelt, a Werder ugyanis a végén egyenlített: Markus Rosenberg előre lőtt labdáját Marko Arnautovic vezethette ziccerben a vendégek kapujára, és nem hibázta el lehetőségét.

ESTI MÉRKŐZÉS

A Dortmunddal és a Bayernnel a Schalke és a Mönchengladbach közül a fordulót a 4. helyen váró Gladbach tudta tartani a lépést, miután a szombati játéknap esti mérkőzésén kiütötte a gelsenkirchenieket.

A 2. percben Marco Reus kilőtte a jobb alsó sarkot, majd a 15. percben a Juan Arangóval kényszerítőző Mike Hanke a bal sarokba talált be. A 32. percben egy trükkös szabadrúgást követően Arango módosította 3–0-ra az állást, ez lett aztán a végeredmény is. A Schalke nem tudott gólt szerezni, a Mainz elleni hazai döntetlen után a gladbachi vereséget is le kell nyelniük a szurkolóinak.

BUNDESLIGA 1.
 21. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 1–0 (Kagava 45.)
Bayern München–Kaiserslautern 2–0 (Gomez 6., Th. Müller 30.)
VfB Stuttgart–Hertha BSC 5–0 (Ibisevic 24., Harnik 28., 41., Okazaki 32., Kobiasvili 58. – öngól)
Mainz–Hannover 1–1 (Zidan 7., ill. Sobiech 90.)
Werder Bremen–Hoffenheim 1–1 (Arnautovic 89., ill. Vestergaard 4.)
Mönchengladbach–Schalke 04 3–0 (Reus 2., Hanke 15., Arango 32.)