A Freiburg ráijesztett a Dortmundra, de hiába

A Borussia Dortmund 4–1-re győzött a sereghajtó Freiburg otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójában. A hazaiak az első félidőben felvették a versenyt a címvédővel, egyenlítettek is, de a szünet után elfogyott az erejük. Hajnal Tamás jó teljesítményt nyújtott a Stuttgart Wolfsburg elleni, idegenbeli meccsén, de lecserélték, csapata pedig kikapott.

A Dortmund három góllal győzött a sereghajtó ellen

FREIBURG–DORTMUND

A címvédő Dortmund az esélyeknek megfelelően kezdte a sereghajtó Freiburg elleni összecsapást idegenben. Rögtön nagy nyomás alá helyezte a hazaiakat, és a 7. percben meg is szerezte a vezetést.

Robert Lewandowski fejezte be a látványos akciót. Kagava Sindzsi nagyszerűen kényszerítőzött Ilkay Gündogannal, aki kiválóan adta vissza neki a labdát, és a japán futballista önzetlenül a középen helyezkedő lengyel csatárhoz passzolt a tizenhatoson belül, akinek már csak a kapuba kellett helyeznie. 0–1

A gól utáni pillanatokban a Borussia tovább támadott, ám újabb találatot nem tudott szerezni, majd a Freiburg átvette a kezdeményezést. A hazaiak több veszélyes akciót követően ki is egyenlítettek – megérdemelten. A 34. percben Jan Rosenthal passzolta fel a labdát a tizenhatos előterében álló Anton Pucilának, a fehérorosz játékos visszatette elé a labdát, majd a középpályás a tizenhatoson belülre törve laposan a kapuba lőtt Roman Weidenfeller jobb keze alatt. 1–1

A szünetre mégis egygólos előnyben mehettek a vendégek, míg a hazaiak rendkívül bosszúsak lettek. Az előbb még gólt szerző Rosenthal ugyanis rosszul passzolt hátra, és a megpattanó labda a védők mögött helyezkedő Jakub Blaszczykowski elé került. A partjelző lest intett, de a játékvezető felülbírálta a döntését, és továbbengedte a játékot, így a lengyel a kapura vezethette a labdát, majd középre passzolt az üresen helyezkedő Ilkay Gündogannak, aki a kapuba lőtt. 1–2

A Freiburg a szünet után is bátran játszott, de a Dortmund szerzett újabb gólt. Az 59. percben Kagava indította jól Lewandowskit, aki a tizenhatoson belül visszahúzta a labdát, és visszagurította azt Kevin Grosskreutznak. A középpályás a tizenhatos előteréből vállalkozott lövésre, és rendkívül pontos volt, a labda a bal kapufát is érintve vágódott a kapuba. 1–3

A 70. percben aztán Lewandowski a második gólját is megszerezte. Kagava jó kiugratást adott Grosskreutznak, aki betört a tizenhatoson belülre, majd önzetlenül a balján érkező lengyel támadóhoz passzolt, aki a kapuba lőtt. 1–4

Ezzel a Dortmund 4–1-re megnyerte a meccset, és továbbra is három pont a hátránya az éllovas Bayern Münchennel szemben.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Stuttgart 1–0-ra kikapott a Wolfsburgtól idegenben. Hajnal Tamás a kezdőcsapatban kapott helyet, és a sport1.de sportportál közvetítése szerint jó teljesítményt nyújtott. Többször is jól indította társait, ezúttal is jól irányította a stuttgartiak támadásait. Bruno Labbadia vezetőedző azonban a 67. percben lecserélte. A vendégek ezután kapták a gólt: a csereként beálló Sebastian Polter szépen kijátszott akció végén volt eredményes.

A Nürnberg három gólig meg sem állt a Bayer Leverkusen ellen idegenben. A Hamburg az Augsburggal, a Hoffenheim a Herthával játszott 1–1-es döntetlent hazai pályán.

BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Freiburg–Borussia Dortmund 1–4 (Rosenthal 34., ill. Lewandowski 7., 70., Gündogan 43., Grosskreutz 59.)
Bayer Leverkusen–Nürnberg 0–3 (Didavi 8., Hegeler 22., Pekhart 73.)
Hamburg–Augsburg 1–1 (Guerrero 67., ill. Oehrl 62.)
Hoffenheim–Hertha BSC 1–1 (Salihovic 21., ill. Hubník 90.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 1–0 (Polter 74.)