Ribéry kiállítását nem érezte meg a Bayern - sima győzelem

A Bayern München labdarúgócsapata hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Kölnt a német bajnokság 17. fordulójának pénteki nyitó mérkőzésén. A bajorok a második félidőben úgy tömték ki ellenfelüket, hogy a 33. perctől Franck Ribéry kiállítása miatt emberhátrányban játszottak.

Ha a Köln valamire alapozhatott a Bayern München elleni mérkőzés előtt, akkor az volt, hogy esetleg sikerül elaltatnia a bajorokat: a német statisztikák szerint a „kecskéseknek” a legjobb helyzetkihasználásuk ebben a szezonban, amit megerősíthet az a tény is, hogy csak négy csapat szerzett eddig több gólt náluk (Bayern, Dortmund, Schalke, Werder Bremen).

Ez bizonyára jóleső érzéssel tölti el a kölni drukkereket, akiknek csapata az elmúlt években általában góliszonytól szenvedő játékot mutatott be, és a leggyakoribb eredménye a gól nélküli döntetlen volt. Ennek ellenére ahogy javult az együttes támadókedve Stale Solbakken érkezésével, a védelem úgy lett lyukasabb, így az Allianz Arenába tett látogatás előtt alighanem a hátsó alakzat kicsit masszívabbá tétele lehetett a cél.

Az első félidőben erre nem is lehetett különösebb panasz: egy-egy kósza Bayern-helyzetet leszámítva két olyan történés tűnt a legérdekesebbnek, amelynek nem sok köze volt a kapuhoz. Fél óra elteltével a német sportszergyártás esett arcpirító szégyenbe, amikor Daniel van Buyten szabadrúgása és egy blokk után a csúcskategóriás labda megadta magát – és kidurrant.

Nemcsak az alighanem a VIP-páholyban ülő márka képviselőiben, Franck Ribéryben is felment a pumpa. Utóbbinál az verte ki a biztosítékot, Henrique Sereno nem elég, hogy leütközi őt a tizenhatoson belül, még valamit oda is szól neki: a két játékos összeakasztotta a bajszát, aminek egy-egy sárga lap lett a vége. A francia szempontjából azonban nagyobb baj volt, hogy ezt követően sem tudta megzabolázni heves természetét, az újabb erősködésből újabb sárga lap, és így kiállítás lett – a 33. percben emberhátrányba került a Bayern!

A Köln ekkor nagy lehetőséget szalasztott el azzal, hogy nem ugrott neki ellenfelének, de a vendégek láthatóan elégedettek lettek volna az egy ponttal, aminek a folytatásban bűnhődés lett a vége. A Bayern a második félidőre nagy elánnal jött ki, és letámadott, Geromel hibája és Thomas Müller előkészítése után pedig Mario Gomez természetesen nem hibázta el az üres kaput. A góllövőlista éllovasának ez volt a 16. gólja a bajnokságban. 1–0

Minthogy a „kecskések” támadójátéka a folytatásban is a csapnivaló jelzővel volt illethető – Lukas Podolskit le is cserélték a 68. percben –, nem volt váratlan, hogy a mentálisan sokkal erősebbnek tűnő hazaiak egy bal oldali szöglet után David Alaba révén megszerezték a nyugalmat jelentő második góljukat is. Természetesen kellett ehhez ismét az egész védelem asszisztálása. 2–0

A hajrában a csereként beállt Ivica Olic még kiharcolt egy helyzetet, amelyet követően Alaba adott egy gólpasszt is Toni Kroosnak: a Bayern megérdemelt, 3–0-s kiütéssel rendezte le indiszponált ellenfelét. Jupp Heynckes együttese jelenleg hat ponttal vár, így nyugodtan vonulhat téli pihenőre.