Hannoverben megszakadt Neuer sorozata

A Hannover labdarúgócsapata hazai pályán 2–1-re nyert a Bayern München ellen a Bundesliga 10. fordulójának záró mérkőzésén. A bajor alakulat kapusa, Manuel Neuer 771 perc után kapott ismét gólt a német bajnokság élvonalában.

Pander (balra) és a Hannover lenyomta Rafinháékat

Minden sorozat véget ér egyszer, Manuel Neuer Bundesligában felépített szériájával történetesen 771 perc után történt meg ez. A Bayern kapusa ilyen hosszú ideig nem kapott gólt a bajnokságban, ám Timo Hildebrand 885 perces góltalansági rekordját nem tudta megdönteni, mint ahogy a második helyen álló Oliver Kahnt (802 perc) sem előzte meg.

Mohammed Abdellaoue már a 12. percben beköszönhetett volna Neuernak, ám kiugrása után csak a kapufát találta el. A másik oldalon Franck Ribéry beadását követően Mario Gomez fejelt volna a léc alá, ám Ron-Robert Zieler akrobatikus mozdulattal szögletre mentett.

Nem sokkal később már a hazai kapus is verve volt, Toni Kroos távoli próbálkozásánál azonban a léc megmentette őt és csapatát.

Neuer sorozatában természetesen hatalmas szerepet játszottak a bajor védők, de ugyanez elmondható a megszakadására is. A 22. percben ugyanis Philipp Lahm ártalmatlannak látszó szituációban egyszerűen belerúgott Steven Cherundolóba, a megítélt tizenegyest pedig Abdellaoue higgadtan értékesítette, Neuer hiába vetődött jó irányba. 1–0

A 28. percben tovább vágta maga alatt a fát a Bayern, konkrétan Jérome Boateng, aki egy müncheni szabálytalanságot követően meglökte Christian Schulzot, ezért piros lapot kapott.

Az 50. percben még nehezebb helyzetbe kerültek a vendégek, hátrányuk kétgólosra nőtt. Christian Pander zavartalanul csalhatta a távolságot a müncheni térfél közepén, mintegy 22 méteres lövése pedig Luiz Gustavo lábán pont úgy pattant meg, hogy a labda a jobb alsó sarokba csavarodott. 2–0

Persze ezzel még nem dőlt el a mérkőzés, főleg úgy, hogy a 63. percben Cherundolo megkapta második sárga lapját, így újra azonos létszámba kerültek a felek. Jupp Heynckes ezután Rafinha helyére David Alabát küldte pályára, ez pedig jó döntésnek bizonyult. Az osztrák válogatott ugyanis a 83. percben a bal oldalon kilépett a védők között, és 13 méterről a jobb alsó sarokba gurított. 2–1

A 88. percben kétszer is a szívükhöz kaphattak a hannoveri szurkolók, előbb Bastian Schweinsteiger lövését tolta a bal oldali kapufára Zieler, majd a labdára lecsapó Lahm esett el a tizenhatoson belül ellenfele szorításában, ám a játékvezető továbbot intett.

Már a négyperces hosszabbításban jártak a csapatok, amikor Neuer a saját tizenhatosa előtt eladta a labdát, Rausch azonban nem talált az üres kapuba.

A 95. percben Alaba válhatott volna hőssé, ám szabadrúgás kevéssel elkerülte a hazai kapu bal felső sarkát, így maradt a 2–1. A Hannover és a Schalke négy, a Dortmund három ponttal van csak leszakadva a listavezető bajoroktól.

BUNDESLIGA
10. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Hannover–Bayern München 2–1 (Abdellaoue 23. – 11-esből, Pander 50., ill. Alaba 83.)