A Dortmund kiütéssel nyert, a Bayern ikszelt

Súlyos szerdai BL-vereségét az Augsburg kiütésével igyekezett feledtetni a Borussia Dortmund. A német labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának szombati játéknapján pályára lépett a Bayern München is, amely nem tudott nyerni a Hoffenheim vendégeként, így legfeljebb annak örülhetett, hogy kapusa, Manuel Neuer már több mint ezer perce nem kapott gólt tétmérkőzésen.

Magabiztosan nyert a Dortmund

A szerdai marseille-i csapás után ideális regenerálódási lehetőség nyílt a Dortmund előtt, és élt is vele. Az első gól lengyel összjáték után született meg – Jakub Blaszczykowski passzából Robert Lewandowski talált be. Lewandowski a szünet előtt lőtt még egy gólt, majd a második félidő hajrájában fejelt is egyet – mesterhármasa révén már 4–0 volt az állás, hiszen közben Mario Götze is lőtt egy gólt. A második félidő elején az Augsburg büntetőhöz jutott, Weidenfeller kapus azonban védett.

A Bayern München a Hoffenheim vendége volt, ám Bastian Schweinsteiger révén csak lesgólt tudott elérni. Nem találtak a kapuba a hazaiak sem, ami azt jelenti, hogy a müncheni kapus, Manuel Neuer immár több mint ezer perce nem kapott gólt tétmérkőzésen!

A Mönchengladbach hármas győzelmi sorozat birtokában érkezett Freiburgba, ám ezúttal képtelen volt gólt szerezni – és mivel Johannes Flum jóvoltából a hazaiak egyszer betaláltak, az övék lett a három pont.

A Mainz fordulatos mérkőzést játszott Nürnbergben. A hazaiak gyorsan kétgólos előnyt szereztek, ám a szünetben döntetlen volt az állás, sőt az 52. percben Andreas Ivanschitz fejesével már a mainziak vezettek. A hajrában aztán Thomas Pekhart egy pontot megmentett a hazaiaknak. Stieber Zoltán kispados volt a vendégeknél, Szalai Ádám sérülésből lábadozik.

A Leverkusen a második félidőben fordította a maga javára az eredményt a Wolfsburg ellen, a döntő fordulatot Eren Derdiyok szépségdíjas gólja hozta meg a második félidőben.

Az esti mérkőzésen a Hertha 3–0-ra legyőzte az 1. FC Kölnt. Änis Ben-Hatira két remek beadásából Pierre-Michel Lasogga lőtt is, fejelt is egy gólt, ehhez tett hozzá Raffael egy pazar kapásgólt a 34. percben. A Hertha két nyeretlen forduló után szerzett újra három pontot, a kölniek két győzelem után haraptak a fűbe.

BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Hoffenheim–Bayern München 0–0
Borussia Dortmund–Augsburg 4–0 (Lewandowski 30., 44., 78., Götze 75.)
Freiburg–Mönchengladbach 1–0 (Flum 19.)
Nürnberg–Mainz 3–3 (Feulner 5., Mak 19., Pekhart 82., ill. Bungert 32., Choupo-Moting 45., Ivanschitz 52.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 3–1 (G. Castro 14., Derdiyok 65., Kiessling 85., ill. Mandzukic 59.)
Hertha–1. FC Köln 3–0 (Lasogga 14., 26., Raffael 34.)