Bombagólok és Dortmund-siker a Schalke otthonában

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a listavezető Borussia Dortmund 2–1-re nyert a Schalke otthonában. A házigazdák kerültek előnybe a 9. percben Jefferson Farfán bombagóljával, majd egy hasonlóan nagy találattal egyenlítettek a vendégek, a három pontot a csereként beálló Sebastian Kehl gólja biztosította be a címvédőnek. A Wolfsburg meglepetésre odahaza kapott ki, nyert a Hamburg és a Nürnberg is, a Leverkusen nem bírt a Herthával.

A Dortmund feladta a leckét az őt üldöző Bayern Münchennek

A 24 bajnoki óta veretlen Borussia Dortmundot telt ház (több mint 61 ezer néző) és fantasztikus hangulat fogadta Gelsenkirchenben. A csapatok rögtön az elején egymásnak estek, a 8. percben Jermaine Jones tört előre, majd hátulról felborították, ám a játékvezető az amerikai futballista reklamálása ellenére sem adott szabadrúgást (és lapot sem), szögletet azonban igen. Ezzel jobban is járt a Schalke, hiszen Christian Fuchs beadását Mats Hummels csúsztatta meg, majd Jefferson Farfán egy igazítás után 17 méterről kilőtte a jobb alsót (1–0).

Nem sokáig váratott magára a listavezető vendégek egyenlítő gólja. A 18. percben kavarodás után Lukasz Piszczek elé került a labda a bal oldalon, aki 13 méterről zúdított a hosszú sarokba (1–1). A mérkőzés irama elképesztő volt, ezt jól mutatta, hogy a 26. percben már mindkét csapat ötször lőtt kapura. A 31. percben Julian Draxler hagyott faképnél két dortmundit, ám végül Piszczek az utolsó pillanatban tisztázni tudott. A 39. percben Klaas-Jan Huntelaar és Marcel Schmelzer tizenhatoson belüli összecsapása után reklamáltak büntetőt a hazaiak, mindhiába.

A fordulás után kicsit visszaesett a mérkőzés tempója, az 59. percben Draxler közeli lövését nagy bravúrral hárította Roman Weidenfeller. A szünetben csereként beálló Sebastian Kehl a 63. percben előnyhöz juttatta csapatát: a szöglet után Kehl elé pattant a labda, aki közvetlen közelről a hálóba gurított – Lars Unnerstall kapus tehetetlen volt (1–2).

A vendégek vezető gólja sokkolta az egyébként jobban játszó Schalkét és szurkolóit egyaránt. A hajrában mindkét csapatnak voltak lehetőségei, ám egyik sem tudta azokat gólra váltani, így a Dortmund szerezte meg a három pontot – immáron 25 bajnoki óta őrzi veretlenségét, s feladta a leckét a Mainzot fogadó Bayern Münchennek.

Az Európa-ligáról álmodozó Wolfsburg a bennmaradásért küzdő Augsburgot fogadta, és némi meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést a 13. percben Torsten Oehrl gyönyörű góljával. A 27. percben azonban Patrick Helmes szezonbeli kilencedik góljával egyenlített. A fordulás után Mario Mandzukic 17 méterről találta telibe a kapufát, majd az Augsburg folyamatosan átvette a játék irányítását, s a 88. percben megszerezte a mindent eldöntő találatot: Axel Bellinghausen beadását Sebastian Langkamp továbbította hat méterről a hálóba – így csapata fontos pontokat szerzett a „farkasok" ellen.

A Hamburg odahaza győzte le a nemzetközi kupaindulásért hajtó Hannovert, méghozzá dél-koreai légiósa, Hung Min Szon találatával: a 19 esztendős, távol-keleti csatár könnyedén cselezte ki védőjét, majd a kapusnak esélyt sem adva, tíz méterről a jobb alsó sarokba bombázott. A házigazdák végig kezükben tartották a mérkőzést, így megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Az egyre jobb formába lendülő Nürnberg (amely legutóbb a Schalkét verte meg 4–1-re) a sereghajtó Kaiserslautern otthonában sem botlott, míg a Bayer Leverkusen és a Hertha kaotikus meccsen döntetlent játszott: a „gyógyszergyáriak" kerültek kétgólos előnybe, majd a berliniek emberhátrányban fordítani tudtak, végül a hajrában a találkozón második gólját szerző Stefan Kiessling alakította ki a 3–3-as végeredményt.

A Bayern München hazai pályán nem tudta legyőzni a Szalai Ádámmal felálló Mainz 05-öt (0–0). A magyar támadó végigjátszotta a találkozót. Az első félidőben a házigazdák futballoztak fölényben (80:20 is volt a labdabirtoklás), ám igazán nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni. A 44. percben Anatolij Timoscsuk 16 méterről a kapufát találta telibe.

Szalai okozott némi fejtörést a bajorok védelmének, azonban hiába volt fölényben a második játékrészben is a Bayern, nem tudta bevenni a Mainz kapuját. A döntetlen azt jelenti, hogy három fordulóval a vége előtt a Dortmund előnye már nyolc pont a tabellán, amelyet nagyon nehéz lesz behozni Jupp Heynckes legénységének.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Bayern München–Mainz 05 0–0
Bayer Leverkusen–Hertha BSC 3–3 (Schürrle 44., Kiessling 51., 84., ill. Lasogga 63., Torun 71., 77.)
Schalke 04–Borussia Dortmund 1–2 (Farfán 9., ill. Piszczek 18., Kehl 63.)
Hamburger SV–Hannover 1–0 (Hung Min Szon 12.)
Kaiserslautern–Nürnberg 0–2 (Didavi 41., Pekhart 73.)
VfL Wolfsburg–Augsburg 1–2 (Helmes 27., ill. Oehrl 13., Langkamp 88.)