Neuer „árulóként”, de győztesen tért vissza Gelsenkirchenbe

A Bayern München megérdemelt, 2–0-s győzelmet aratott a Schalke 04 otthonában a német labdarúgó Bundesliga 6. fordulójában, így sorozatban ötödik bajnokiját nyerte meg kapott gól nélkül – a Gelsenkirchenbe „ellenségként” visszatérő kapusa, Manuel Neuer örömére. A Bayern hat forduló után két pont előnnyel vezeti a bajnokságot.

Neuert fütyülték, de ő örülhetett

Az előző idényben még ünnepelték, most füttykoncerttel fogadták: Manuel Neuer a Schalke csapatkapitányából az „ősellenség” Bayern kapuvédőjévé „vedlett át”, és ezt a lépést hallhatóan nehezen fogadta a gelsenkircheni tábor – no nem mintha a válogatott kapus maga másra számíthatott volna.

A már 658 perce kapott gól nélkül álló Neuer a királykékek fanatikusai előtt állt kapuba – még pluszban megkapta a magáét –, de végül ő örülhetett: a rekordbajnok végül ugyanis győzelemmel távozott a gelsenkircheni arénából, ő maga pedig ismét lenullázta az ellenfelet.

Az első húsz perc után a Bayern csapott le elsőként a mérkőzésen: egy Schalke-lövés után fordultak a bajorok, Franck Ribéry hozta a labdát, majd tökéletes ütemben passzolt jobbra, a kilépő Nils Petersenhez. A Bundesliga 2. előző szezonbeli gólkirálya elsőre még a kivetődő Fährmannba püfölte a ziccert, másodszorra a menteni igyekvő Peer Klügét találta el, de a lövés így is bepattant a hálóba (0–1).

A Schalke a 33. percben Klaas-Jan Huntelaar révén egyenlíthetett volna, de a holland lövése elment a kapufa mellett. Az óvatosan kezdő Schalke támadójátéka aktívabbá vált 0–1 után, de ez még nem ért semmit a hazaiaknak – a vendégek meg azt fájlalhatták, hogy egy összecsapást követően sérülés miatt cserélt kért Luiz Gustavo.

A fordulás után kis híján gyorsan megszerezte a másodikat a Bayern, Ucsida labdavesztése után megint Ribéry vezetett kontrát, majd Schweinsteiger blokkolt lövése után Petersenhez került a labda, aki bravúrt végrehajtva nem a kapuba, hanem mellé lőtte. Ami késett, az nem múlott: a Schalke eredménytelenül darált, a 75. percben pedig megkapta a döntő második gólt is.

Alaba előkészítése után Ribéry labdája felperdült az ügyetlenkedő Papadopuloszon, a lesipuskás Thomas Müller köszönte szépen, és higgadtan a hálóba küldte a labdát (0–2).

A Bayern megérdemelten győzött Gelsenkirchenben, és hat forduló után két pont előnnyel, 18–1-es, kiváló gólkülönbséggel vezet a Bundesligában – a rekordbajnok a következő körben az előző idény ezüstérmesét, a Leverkusent fogadja.