Egy félidő alatt eldöntötte a Bayern, és feljött a 3. helyre

A német labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának záró mérkőzésén a Bayern München kihasználta a Hannover botlását, és a Schalke elleni 4–1-es győzelmével feljött a dobogó harmadik helyére. A bajorok gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötték a meccset.

Neuer sem tudta megakadályozni a Bayern győzelmét

Egy nagy könnyelműség után Mario Gomez szerzett labdát a jobb oldalvonal mellett, majd középre adásából Arjen Robben talált be spiccel. (1–0) Sokáig nem örülhetett ugyanakkor a Bayern, ugyanis a 8. percben a vendégek kisszöglete után Holger Badstuberről a saját kapujába került a játékszer.(1–1)

A 13. percben ismét fordulat következett, Christoph Metzelder lerántotta a kilépni igyekvő Robbent, a megítélt szabadrúgást először a sorfalba vágták a hazaiak, de a lepattanó Thomas Müller elé került, aki közelről nem hibázott. (2–1)

Ha egy üzlet beindul: a 19. percben Müller fejelte át Manuel Neueren a labdát, amelyet még a gólvonal előtt Gomez segített beljebb. (3–1) Minden sorozatot figyelembe véve ez volt a támadó 35. találata, amivel beállította a 2008-2009-es szezonban elért egyéni legjobbját.

A második félidőre leült a meccs, Müller a hajrában még duplázott, a Bayern pedig a 4–1-es siker révén feljött a 3. helyre.

32. FORDULÓ
Bayern München–Schalke 4–1 (Robben 6., Müller 13., 84., Gomez 19., ill. Badstuber 8. – öngól)