Gázolt a Werder Bremen, botlott a ’Gladbach

A német labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati mérkőzésein a Werder Bremen 4–1-re győzte le a Wolfsburgot, míg a Mönchengladbach megbotlott az Augsburg otthonában.

Három pontot hozott a Mikulás az Augsburgnak

A hazai pályán nagyon erős Werder Bremen az idegenben nagyon rossz Wolfsburgot fogadta, és ezt a képletet csak tovább erősítette a mérkőzés. A hazaiak a 18. percben szerezték meg a vezetést, Szokratisz Papasztathopulosz közelről lőtt be egy kipattanót. A szünet előtt egy nagy ziccert is kihagyott a Werder (Markus Rosenberg hibázott ordító helyzetben), mégis kétgólos előnnyel vonulhatott szünetre. Claudio Pizarro ugyanis egyéni alakítás után talált be a 45. percben.

Rosenbergnek a második félidőben aztán csak összejött a gólszerzés, erőszakosan tartotta meg a labdát, majd kilőtte a jobb alsót. A 71. percben a csereként beállt Marko Arnautovic is gólt szerzett (Pizarro pazar gólpassza után), a „farkasok" erejéből csak a szépítésre futotta a hajrában.

A 'Gladbach a forduló előtt sereghajtó, legutóbbi hat meccséből mindössze egyet megnyerő Augsburghoz utazott, és egy győzelemmel átvehette volna az első helyet a tabellán. Mint utóbb kiderült, a feltételes mód használata a kilencven perc után is indokolt volt, ugyanis az Augsburg Jan-Ingwer Callsen-Bracker találatával mindhárom pontot otthon tartotta, ráadásul el is mozdult az utolsó helyről.

Mainzban a „szívek meccsére" került sor a HSV ellen, a hazai csapat ugyanis helyi segélyszervezetek számára rendeztek gyűjtést. Szalai Ádám és Stieber Zoltán nem került be a hazaiak keretébe, akik nem bírtak a Hamburggal, amely még veretlen Thorsten Fink irányításával.

A Hoffenheim 2–0-ra tudott győzni a Nürnberg otthonában, míg a Köln Christian Clemens és Lukas Podolski duplájával 4–0-ra győzte le a Freiburgot. Podolski ezzel már 13 találatnál jár az idei szezonban, amivel beállította egyéni legjobbját, és még hol a szezon vége...

A kora esti mérkőzésen nem bírt egymással a Bayer Leverkusen és a Hannover, a találkozó gól nélküli döntetlennel ért véget, ami a játék képe alapján igazságosnak volt mondható.

16. FORDULÓ, SZOMBATI PROGRAM
Augsburg–Mönchengladbach 1–0 (Callsen-Bracker 51.)
1. FC Köln–Freiburg 4–0 (Clemens 20., 66., Podolski 60., 74.,)
Mainz–Hamburg 0–0
Nürnberg–Hoffenheim 0–2 (Ibisevic 40., 56.)
Werder Bremen–Wolfsburg 4–1 (Papasztathopulosz 18., Pizarro 45., Rosenberg 55., Arnautovic 71. ill. Schäfer 86.)