A Gladbach ismét legyőzte a Bayernt

A Borussia Mönchengladbach az őszi szezonhoz hasonlóan tavasszal is legyőzte a Bayern Münchent, a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában 3–1-es győzelmet aratott. Marco Reus találatát Patrick Herrmann duplája követte, csak ezután szépített Bastian Schweinsteiger.

Patrick Herrmann a második Gladbach-gólt lövi Neuer kapujába

Visszavágásra készült a Bayern, hiszen az őszi nyitányon hazai pályán 1–0-ra kikapott az előző kiírásban éppen csak bennmaradó Mönchengladbachtól. A bajoroknál nem lehetett ott a csapatban Franck Ribéry, aki eltiltását töltötte.

Ott volt viszont Manuel Neuer, aki az őszi meccsen nagyot hibázott a vendégek góljánál. A válogatott kapusnak nem lesz kedvenc ellenfele a Mönchengladbach, hiszen a baki most is megvolt: a hazagurítást röviden rúgta ki, ráadásul jócskán el is hagyta a kaput, így Marco Reusnak nem okozott különösebb gondot az üresen maradt hálóba emelni (1–0).

A másik oldalon Marc-André ter Stegen viszont hatalmas bravúrral hárított Mario Gomez fejesénél, majd Toni Kroos lövésénél is. A félidő vége előtt viszont jött az újabb hideg zuhany a Bayern számára: gyors kontra futott a pályán, Patrick Herrmann ziccerbe került a jobbösszekötő helyén, és kilőtte a jobb sarkot (2–0).

Jupp Heynckes a szünetben még nem változtatott, de az 57. percben Anatolij Tyimoscsuk helyére már beküldte a támadóbb szellemű David Alabát, majd Jerome Boatenget Rafinha váltotta.

Ám az újak sem segíthettek, a 71. percben Reus parádés passzal hozta ziccerbe Herrmannt, aki kicselezte Neuert, majd a hálóba helyezett (3–0).

Öt perccel később sikerült a szépítés, szöglet után Bastian Schweinsteiger elé került a labda, aki kíméletlenül a léc alá bombázott (3–1). Az utolsó negyedórában próbálkozott ugyan a Bayern, de újabb gólt nem tudott szerezni. A Gladbach másodszor is legyőzte a listavezető münchenieket, és – egyelőre – feljött a második helyre.

BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Mönchengladbach–Bayern München 3–1 (Reus 11., Herrmann 41., 71., ill. Schweinsteiger 76.)