Stuttgarti iksz a Dortmund ellen, ismét kiütéses Bayern-siker

A német első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) a második Dortmund és a kilencedik Hoffenheim között mindössze három pont volt a különbség, így nagy tétje volt a 11. fordulónak. A Stuttgart nem bírt a második helyen álló Dortmunddal, pedig a vezetést is megszerezték a hazaiak: a Dortmundból eligazolt Hajnal Tamás szabadrúgása után Serdar Tasci lőtt a hálóba. A Bayern kiütötte a Nürnberget, a Schalke és a Mönchengladbach is győzött otthon, míg a Wolfsburgot hazai pályán kikapott a Herthától.

A müncheni Ribéry (jobbra) is eredményes volt a Nürnberg ellen

A tabellán jelenleg a második helyet elfoglaló Dortmund játékosai a mérkőzés elején több veszélyes helyzetet is kialakítottak. Néhány perc elteltével Robert Lewandowski forgolódott a tizenhatoson belül, majd találta el a jobb kapufát.

Az iramra nem lehetett panasz, miután a Stuttgart is bemelegedett. Martin Harnik adott be jobbról, de az éles lövés mindegyik csapattársa előtt elgurult. A 22. percben a vezetést is megszerezték a hazaiak. A volt csapata ellen most először pályára lépő Hajnal Tamás szabadrúgását a jobb oldalon elfutó Harnik rúgta a kapufára, ahonnan Serdar Tasci elé került a labda, aki kapásból a kapu közepébe bombázott (1–0).

Az első félidő hajrájában jött csak az egyenlítő találat. A 45. percben Mario Götze húzott befelé a bal oldalról, majd a tizenhatoson belül ácsorgó Kagava Sindzsihez passzolt, aki a jobb oldalon egyedül berobbanó Lukasz Piszczeket találta meg, neki már nem volt nehéz dolga, az üres kapuba pöckölte a labdát (1–1).

A fordulás után is a vendégek voltak kezdeményezőbbek. Kagava 20 méterről próbálkozott egy lövéssel, amiért Sven Ulreichnek kellett nyújtózkodnia, de még szögletre tudta ütni a labdát. A japán előtt még egy óriási lehetőség adódott. Miután remek labdát kapott a háttal álló Lewandowskitól, és becsapta védőjét, már csak a kapussal állt szemben, azonban kicsit elkapkodva a döntést jóval a bal felső sarok mellé lőtt.

A meccs végén egy jobb oldali szabadrúgást tűzött rá Götze, de Ulreich kipiszkálta a bal alsóba tartó lövést. Több veszélyes lehetőség után sem sikerült dűlőre jutnia a két csapatnak, maradt az 11.

A Bayern München a déli rangadón korai góllal lepte meg a Nürnberget, Mario Gomez már a 2. percben betalált. Ez után azonban nem volt megállás a listavezetőnek, és még hármat adott mai riválisának, így 40-ra ismét kiütéssel győzött.

A müncheniek által megfigyelt Marco Reus is nagyot villant Mönchengladbachban. Csapata otthon az ő duplájával verte meg a Hannovert 21-re.

A Wolfsburg utóbbi tizenhárom meccsén a Hertha ellen mindössze egyszer tudott nyerni, ezt a számot azonban ma sem sikerült tovább növelnie. A „farkasok” ugyan kétszer is egyenlítettek, de a hajrában Pierre-Michel Lasogga góljával mégis a vendég berliniek nyertek 3–2-re.

A SchalkeHoffeinheim meccsen Raúl szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, erre Vedad Ibisevics válaszolt, de Klaas-Jan Huntelaar értékesített egy büntetőt, majd ezen felbuzdulva akcióból is betalált a holland, így a vége 3–1.

Az esti mérkőzést a hazai Mainz kezdte jobban, a 26. percben megszerezte a vezetést Niko Bungert révén, de a Werder előbb Claudio Pizarro góljával egyenlített, majd a második félidő elején Aaron Hunt a vezetést is megszerezte. Az 1–3-as végeredményt pedig Sebastian Prödl állította be.

BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Dortmund 1–1 (Tasci 22., ill. Piszczek 45.)
Mönchengladbach–Hannover 2–1 (Reus 21., 50., ill. Pogatetz 26.)
Schalke 04–Hoffenheim 3–1 (Raúl 28., Huntelaar 73. – 11-esből, 76., ill. Ibisevics 63.)
Wolfsburg–Hertha BSC 2–3 (Mandzukics 31., Schäfer 84., ill. Raffael 27., Kobiasvili 37. – 11-esből, Lasogga 85.)
Bayern München–Nürnberg 4–0 (Gomez 2., 68., Schweinsteiger 19., Ribéry 39.)
Mainz–Werder 1–3 (Bungert 23., ill. Pizarro 29., Hunt 47., Prödl 78.)