A Bayern 13 perc alatt végzett a Herthával

A Bayern München 4–0-ra legyőzte a Herthát a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának szombati játéknapján. Nyert a Stuttgart is, amelyben Hajnal Tamás gólpassz adott.

Négyszer játszottak ilyet a Bayern játékosok szombat délután

A Bayern Münchennek negyedórába sem telt, hogy eldöntse a Hertha elleni mérkőzést. Az 5. percben villámgyors ellencsapás végén Franck Ribéry passzolt Mario Gomezhez, aki egy köténycselt követően 19 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. Két perc múlva Ribéry volt a végrehajtó, a francia irányító Boateng jobb oldali beadására jó ütemben érkezve hat méterről lőtt a kapuba.

S még mindig csak a 13. perc pergett, amikor újra Ribéry volt az előkészítő, passzából Bastian Schweinsteiger lőtt ugyanoda, ahová korábban Gomez – a jobb alsóba. A második félidőre egy gól maradt, Ribéry abban is benne volt: ő harcolta ki a büntetőt, amelyből Gomez beállította a végeredményt.

A Mönchengladbach a Leverkusen elleni, közel sem könnyűnek ígérkező mérkőzésen kísérelt meg a bajorok nyomában maradni. A forgatókönyv nem is volt mindennapi: szögletet követően Stefan Reinartz a Leverkusennek szerezte meg a vezetést a 20. percben. Marco Reus lövése a 65. percben meghozta a jól megérdemelt egyenlítést a Borussiának, majd nem sokkal azután, hogy az asszisztenssel perlekedő Gonzalo Castrót kiállították a vendégektől, Patrick Herrmann szép szóló után fordított. Nem maradt azonban a Gladbaché a három pont, mivel nem sokkal a lefújás előtt André Schürrle erős lövéssel egyenlített.

Nem várt egyszerű délután Hajnal Tamásra és a Stuttgartra sem, hiszen a nyomukban lihegő Hoffenheim érkezett vendégségbe. A magyar középpályás kezdett a VfB-ben, és a második félidő elején kulcsszerep jutott neki: Okazaki Sindzsi az ő beadásából szerezte meg a vezetést. A hajrában Pavel Pogrebnjak a saját maga által kiharcolt büntetőből biztossá tette a hazai sikert. Hajnalt a 83. percben lecserélték.

A Mainz augusztus 13. óta nem nyert, ezzel a rossz szokásával igyekezett szakítani szombat délután. Nem sikerült: a Stieber Zoltánt és a súlyos sérülése után még nem bevethető Szalai Ádámot nem nevező mainziak büntetőből esett góllal hazai pályán kikaptak az eddig nyeretlen Augsburgtól.

Sem a Wolfsburg, sem a vendég Nürnberg nincs túl jó formában ebben a szezonban – most a hazaiak szereztek muníciót (három pontot és némi plusz lelkierőt) a folytatásra, köszönhetően horvát támadójuknak, Mario Mandzukicnak, aki az első félidőben fejjel, a fordulás után tizenegyesből talált a kapuba.

Az esti mérkőzésén a Kaiserslautern a korábban Magyarországon légióskodó Dorge Rostand Kouemaha vezérletével elvitte a három pontot Gelsenkirchenből. A 30. percben Ralf Fährmann kapus elütötte Kouemahát – a kapus piros lapot, a 'Lautern büntetőt kapott, amelyből Christian Tiffert megszerezte a vezetést a vendégeknek. A 61. percben szinte tökéletesen fordított volt a szereposztás: tizenegyest kapott a Schalke, a szabálytalankodó játékost kiállították (itt a különbség: Rodnei nem kapus), Klaas-Jan Huntelaar pedig gólra váltotta a lehetőséget.

Ezzel együtt nem maradt Gelsenkirchenben egyetlen pont sem, hiszen a hajrában újra villant Kouemaha: a Tatabánya és a Debrecen korábbi kameruni légiósa Pierre De Wit beadásából befejelte a győzelmet érő találatot – karrierje első Bundesliga 1.-es gólja volt ez.

BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Bayern München–Hertha 4–0 (Gomez 5., 69. – a másodikat 11-esből, Ribéry 7., Schweinsteiger 13.)
VfB Stuttgart–Hoffenheim 2–0 (Okazaki 48., Pogrebnjak 77. – 11-esből)
Wolfsburg–Nürnberg 2–1 (Mandzukic 24., 83. – 11-esből, ill. Eigler 70.)
Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–2 (Reus 65., Herrmann 72., ill. Reinartz 20., Schürrle 87.)
Mainz–Augsburg 0–1 (Callsen-Bracker 88. – 11-esből)
Schalke–Kaiserslautern 1–2 (Huntelaar 61. – 11-esből, ill. Tiffert 30. – 11-esből, Kouemaha 72.)