Eldőlt! Botlott a Leverkusen, bajnok a Borussia Dortmund

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában eldőlt a legfontosabb kérdés, a Borussia Dortmund 2–0-ra legyőzte Nürnberget, és kilenc év után ismét elhódította a bajnoki címet, köszönhetően a Bayer Leverkusen idegenbeli vereségének. Legutóbb 2002-ben örülhetett a Borussia, története során pedig hetedszer nyerte meg a német bajnokságot. A Mainz 3–0-ra nyert, így nagy lépést tett az Európa-ligában való indulás kiharcolása felé.

A Dortmund két fordulóval a vége előtt megnyerte a bajnokságot

Németországban természetesen a dortmundi és a kölni pályára szegeződött leginkább a figyelem. A játéknap előtt egyszerű volt a képlet: ha a Leverkusen pontokat veszít a kiesés ellen küzdő „kecskések” otthonában, a Dortmund egy esetleges győzelemmel megszerzi a bajnoki címet. A fekete-sárgáknak ehhez a Nürnberget kellett legyőzniük, amire papíron jó esélyük volt.

Talán a tét nagysága is szerepet játszott benne, mindenesetre csendesen indult a meccs Dortmundban, ahol Kevin Grosskreutz 12. percbeli távoli lövése jelentette az első veszélyes helyzetet. Feszültnek tűntek a hazaiak, Lucas Barrios például elkésve lépett oda Raphael Schäfernek, aki fejét fájlalva rövid ideig a földön is maradt.

A 32. percben aztán talpra ugrott a dortmundi publikum, megszerezte ugyanis a vezetést a Borussia. Mario Götze bombáját tolta ki Schäfer, de középen érkezett Barrios, akinek már nem volt nehéz dolga. (1–0)

A szünet előtt egy nagy védelmi hibát kihasználva megduplázta előnyét Jürgen Klopp együttese, Robert Lewandowski fordult le a határozatlan Pinoláról, és Schäfert átemelve talált a hálóba. (2–0)

A dortmundiak bizakodását tovább növelhette, hogy Kölnben egy eseménytelen félidő után gól nélküli döntetlenre állt a Leverkusen, amelynek a legnagyobb lehetőségét Renato Augusto hagyta ki a 24. percben, amikor egy kiugratás után nem találta el a kaput.

A biztos vezetés tudatában kicsit visszavett a Dortmund a második félidőben, de így sem forgott igazán veszélyben a győzelme. A hazaiaknak azonban volt oka ünnepelni, a Köln ugyanis megszerezte a vezetést a Leverkusen ellen a másik mérkőzésen. Előbb Michael Rensing védte nagy bravúrral Ballack közeli fejesét, majd a túloldalon Novakovic talált be.

Hiába nyomott a folytatásban a Bayer, a legnagyobb helyzeteket is elpuskázta, míg Novakovic révén a hajrában már kettőre növelte az előnyét a Köln, s ezzel egyben beállította a végeredményt.

A Dortmund így két fordulóval a vége előtt megszerezte a bajnoki címet, ugyanis behozhatatlan előnyre tett szert. Legutóbb 2002-ben örülhetett a Borussia, története során pedig hetedszer nyerte meg a német bajnokságot.

A Dortmund labdarúgója Hajnal Tamás is, aki egészen januárig a keret tagja volt, a téli átigazolási szezonban azonban a Borussia kölcsönadta őt a VfB Stuttgartnak.