Gomez újra triplázott, a Bayern lehengerelte a Leverkusent

A Bayern München az első félidőben négy gólt szerzett, és végül 5–1-re legyőzte a Bayer Leverkusent a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnap délutáni mérkőzésén.

Miroslav Klose baráti fojtással köszönti a gólokat helyette is termelő Mario Gomezt

A dobogó összes foka szempontjából fontos mérkőzést rendeztek vasárnap délután Münchenben: kiütéses győzelmével a Bayern München fellépett a harmadik helyre, valamelyest megközelítette a második pozícióban utazó Leverkusent, egyúttal közelebb segítette a forduló záró találkozóját vívó Borussia Dortmundot a bajnoki címhez.

A Leverkusen február eleje óta nem kapott ki a Bundesligában, a legutóbbi öt fordulóban rendre győzött, és mindössze egy gólt kapott, így finoman fogalmazva is rendkívüli forgatókönyv szerint zajlottak az első félidő eseményei. A bajoroknak a 7. percben még a szerencse is besegített, hiszen Franck Ribéry jobb oldali szöglete után Bastian Schweinsteiger úgy csúsztatott bele a labdába, hogy az arcon találta Simon Rolfest, akiről a hálóba vágódott. 1–0.

Daniel Pranjic sérülés miatt cserét kért, ám a váltás nem zökkentette ki a Bayernt, a 28. percben megszületett a második gól. Előbb Stefan Reinartz, majd a labdát – a szögletet elkerülendő – az alapvonalról visszasarkaló Arturo Vidal hibázott nagyot a leverkuseni védők közül, Thomas Müller élt a tálcán kínált lehetőséggel, középre játszott, és Mario Gomez a jobb alsóba továbbított. 2–0.

S ha egyszer Gomez vérszemet kap... A Bundesliga egyik gólkirályjelöltje az első félidő hajrájában előbb a leshatárról induló Müller újabb előzékeny kiszolgálása után lőtt az üresen tátongó kapuba (3–0), majd Schweinsteiger passzából bombázott laposan – tőle szokatlanul távolról, mintegy 13 méterről, a jobbösszekötő helyéről – a kapu közepébe. 4–0.

A mérkőzés érdemi része ezzel lezárult, a szünet után csak az volt a kérdés, hogy növeli-e a két csapat történetében már így is ritka nagy különbséget a Bayern, vagy a bajnokság hátralévő időszakára összpontosít. Érthető módon az utóbbi következett be, ennek egyik jeleként a 62. percben Eren Derdiyok fejpárbajt nyert a müncheni védők gyűrűjében, majd elsőként eszmélve szép mozdulattal, a levegőből a hálóba bombázta a lepattanó labdát. 4–1.

A hajrá kezdetén aztán Ribéry gondoskodott arról, hogy meglegyen a „közte négy", azaz olyan nagy differencia alakuljon ki a két csapat között, mint a Bayern 1984-es 5–1-es idegenbeli diadala óta soha (akkoriban persze a Leverkusent még messze nem sorolták az élcsapatok közé). A francia középpályás a Van Buytentől visszakapott labdával csinált egy pimasz cselt, majd 14 méterről a jobb alsóba lőtt. 5–1.

S hogy visszatérjünk Gomezre is, a válogatott támadónak ez volt az ötödik mesterhármasa az idényben, ezekből négyet a bajnokságban, egyet a Bajnokok Ligájában könyvelt el. A bajnoki góllövőlistát 22 találattal vezeti. Ha másnak nem, a jövőre tekintettel legalább ennek örülhet Jupp Heynckes, a Leverkusen vezetőedzője, aki a nyártól az ünneplő oldalon lesz az efféle Bayern-tarolásokkor.

30. FORDULÓ
Vasárnapi mérkőzések
Bayern München–Bayer Leverkusen 5–1 (Rolfes – öngól 7., Gomez 28., 44., 45+1., Ribéry 75., ill. Derdiyok 62.)
Borussia Dortmund–Freiburg 17.30
Szombaton játszották
1. FC Köln–VfB Stuttgart 1–3 (Novakovic 68., ill. Träsch 51., Harnik 53., Kuzmanovics 63. – 11-esből)
Hamburg–Hannover 0–0
Wolfsburg–St. Pauli 2–2 (Mandzukic 39., Polák 89., ill. Naki 61., M. Lehmann 78.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–0 (Roberto Firmino 78.)
Kaiserslautern–Nürnberg 0–2 (Eigler 34., Mak 92.)
Werder Bremen–Schalke 1–1 (S. Wagner 59., ill. Edu 63.)