Hajnal gólt lőtt, a Bayern meg sem állt nyolcig

Hajnal Tamás góllal járult hozzá csapata, a VfB Stuttgart győzelméhez és biztos bennmaradásához, illetve ahhoz, hogy a St. Pauli vendégeként fölényesen nyerő Bayern München legrosszabb esetben a harmadik helyen végezzen a német labdarúgó-bajnokság 2010–2011-es idényében. Szombaton, a 33. fordulóban biztossá vált a Mainz indulása az Európa-ligában, valamint az, hogy a St. Pauli kiesik.

Arjen Robben érkezik a mesterhármast elérő Mario Gomez és a többiek köszöntésére

HARC A BAJNOKOK LIGÁJÁÉRT: A HANNOVER ELSZÁLLT

Mivel a Borussia Dortmund már korábban megszerezte a bajnoki címet, leginkább a másik két BL-helyért vívott harcra figyelt a publikum. Nos, a Bayern München nemcsak hogy legyőzte – és ezzel a másodosztályba lökte – a St. Paulit, hanem olyan gólfesztivált rendezett, amilyennel szinte biztossá tette Mario Gomez gólkirályi címét. A támadó az ötödik mesterhármasát ért el ebben a bajnokságban, és 27 gólnál tart.

A fölényes sikerrel eldőlt, hogy a bajorok indulhatnak a Bajnokok Ligája következő kiírásában – egyelőre a selejtezős hely a biztos.

HARC AZ EURÓPA-LIGÁÉRT: A MAINZ ÖRÜLHET

A mainziak a januárban súlyos sérülést szenvedő Szalai Ádám nélkül hajtották végig a tavaszt, és ha a BL-be végül nem is jutnak el, az Európa-ligában ott lesznek ősszel. A Schalke otthonában aratott szombati siker fő letéteményese Lewis Holtby volt, aki gólja mellett két gólpasszt is adott – a második félidő elején még a Schalke vezetett... A mainziak nem nevezték Lőw Zsoltot a mérkőzésre.

A Mainz egyetlen El-vetélytársa a Nürnberg volt, amely bár vezetett, végül hazai pályán kikapott a Hoffenheimtől.

HARC A BENNMARADÁSÉRT: MÉG HÁRMAN AGGÓDHATNAK

Már említettük, hogy a súlyos vereséget szenvedő St. Pauli ezen a délutánon elbúcsúzott az élvonalból. Hogy ki tart vele, az csupán a jövő heti utolsó fordulóban dől el.

A három érdekelt közül a legrosszabb pozícióban a hazai pályán vereséget szenvedő Frankfurt van, amely a Dortmundnál vizitál. A sorozatban három győzelmet elkönyvelő Mönchengladbach a Hamburg vendége lesz, a Wolfsburg a Hoffenheim otthonába látogat.

A Frankfurt, Mönchengladbach, Wolfsburg hármasból egy bennmarad, egy kiesik, egy pedig az osztályozón kap javítási lehetőséget.

A krónika teljessége kedvéért jegyezzük fel, kik menekültek meg a szombati játéknapon. Az osztályozó fenyegette a Hoffenheim, Schalke, Kaiserslautern, Stuttgart kvartett tagjait, a Werder Bremen és az 1. FC Köln akár az automatikus kiesők közé is csúszhatott volna – immár biztos, hogy a hat csapat nevével találkozunk a következő idény sorsolásakor.

Említésre érdemes, hogy a brémaiak bajnokveréssel hosszabbították meg élvonalbeli tagságukat.

BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
St. Pauli–Bayern München 1–8 (Eger 78., ill. Gomez 10., 52., 86., Van Buyten 32., Robben 54., 84., Ribéry 74., 88.)
VfB Stuttgart–Hannover 2–1 (Hajnal 58., Okazaki 61., ill. Stindl 66.)
Bayer Leverkusen–Hamburg 1–1 (Kiessling 54., ill. Westermann 2.)
Schalke 04–Mainz 1–3 (Huntelaar 47., ill. Schürrle 52., Holtby 82., Noveszki 85.)
Nürnberg–Hoffenheim 1–2 (Wollscheid 16., ill. Roberto Firmino 40., G. Sigurdsson 87.)
Mönchengladbach–Freiburg 2–0 (Hanke 80., Reus 82.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 2–0 (M. Silvestre 6., C. Pizarro 64.)
Wolfsburg–Kaiserslautern 1–2 (Mandzukic 6., ill. Lakic 25., Amedick 44.)
Eintracht Frankfurt–1. FC Köln 0–2 (Sihi 24., Podolski 93. – 11-esből)