Ismét Gomez volt a Bayern München nyerőembere

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában a Bayern München idegenben 3–0-ra legyőzte az 1. FC Kaiserslauternt. A vendégek góljait Mario Gomez szerezte.

Müncheni öröm: a Kaiserslautern sem tudta útját állni a Bayernnek

A Bayern München kezdte jobban a Kaiserslautern elleni idegenbeli mérkőzést, a mezőnyfölényt a 37. percben Mario Gomez váltotta gólra: Rodnei kezezett a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítél. A német válogatott támadó állt a labda mögé, és magabiztosan értékesítette a 11-est. 1–0

A fordulás után ismét Rodnei volt a főszereplő, ezúttal Thomas Müllerrel szemben szabálytalankodott a tizenhatoson belül, újabb büntetőt kapott a Bayern. Mario Gomez hajtotta végre az ítéletet, ám ezúttal hibázott, a kipattanóra azonban ő eszmélet a leggyorsabban, és tovább növelte csapatta előnyét. 2–0

Szűk negyedórával később, a 69. percben Müller csillogtatta meg tehetségét, remek cseleket mutatott be a bal oldalon, majd középre gurított a második hullámban érkező Gomezhez, aki átvette a labdát, és higgadtan, mintegy tíz méterről a kapus lábai között a hálóba helyezett, ezzel beállította a 3–0-s végeredményt.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Ilicevicet a 90. percben kiállították, miután hátulról beleszállt Anatolij Timoscsukba.