Hajnal gólpasszt adott, a Bayern bukott Leverkusenben

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a VfB Stuttgart 4–0-ra legyőzte a Hamburgot idegenben. A svábok első góljánál Hajnal Tamás jegyezte a gólpasszt. A Bayern München 2–0-ra kikapott a Bayer Leverkusen otthonában, a Schalke a Freiburg vendégeként maradt pont nélkül.

Öröm Leverkusenben: a csapat legyőzte a rekordbajnok Bayern Münchent

A Stuttgart jól kezdett a Hamburg otthonában, egy bal oldali támadás végén Hajnal Tamás tálalt az érkező Vedad Ibisevichez, aki egy csel után kilőtte a jobb alsót. A 31. percben már kettővel mentek a vendégek, miután Zdravko Kuzmanovics büntetőből volt eredményes. A fordulás után ismét Kuzmanovics talált a HSV hálójába, újfent 11-esből.

A házigazdák sorsa az 54. percben pecsételődött meg, amikor Paolo Guerrero egy teljesen felesleges és brutális szabálytalanságot követett el: a perui támadó ráugrott a kapujából kimozduló stuttgarti kapus lábára, s a játékvezető egyből leküldte a pályáról. Hajnalt a 76. percben cserélték le, a negyedik stuttgarti gólt Martin Harnik jegyezte a hajrában.

A Bayern München nem kis meglepetésre pont nélkül maradt a Bayer Leverkusen otthonában. A gól nélküli első félidő után a 79. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően Manuel Neuer rosszul jött ki kapujából, így a hosszún érkező Eren Derdiyok visszakanyarította a labdát, és Stefan Kiessling az üres kapuba passzolt.

A hajrában végleg eldöntötték a három pont sorsát a „gyógyszergyáriak": remekül végigvitt kontra végén Gonzalo Castro kilépett a jobb oldalon, középre adását Karim Bellarabi a jobb alsóba gurította.

A Schalke hatalmas meglepetésre kikapott az eddigi sereghajtó Freiburg otthonában – ráadásul emberhátrányban is fejezte be a mérkőzést –, a gelsenkircheniek szépítő gólját jegyző Teemu Pukki beállását követően mintegy 30 másodperccel talált be.

BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Bayern München 2–0 (Kiessling 79., Bellarabi 90.)
Hamburg–VfB Stuttgart 0–4 (Ibisevic 23., Kuzmanovics 31., 47. – mindkettőt 11-esből, Harnik 90.)
Hannover–Augsburg 2–2 (Haggui 33., Diouf 69., ill. Bellinghausen 12., Callsen-Bracker 89. – 11-esből)
Freiburg–Schalke 2–1 (Freis 18., Caliguri 66. – 11-esből, ill. Pukki 72.)
Kaiserslautern–Wolfsburg 0–0
Hertha BSC–Werder Bremen 1–0 (Rukavytsya 62.)