Megvédte bajnoki címét a Dortmund!

A Borussia Dortmund hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában, és ezzel megvédte bajnoki címét, miután behozhatatlan előnyre tett szert az üldöző Bayern Münchennel szemben.

Jürgen Klopp fiai újra megkoronáztattak

Bár megvolt rá az esély, hogy már a Gladbach elleni rangadó előtt kitör a népünnepély a Signal-Iduna Parkban („leánykori nevén”: Westfalenstadion), végül erre nem került sor, miután a Bayern München Franck Ribéry góljával nagy nehezen legyűrte a Werder Brement – és életben tartotta matematikai esélyét. Ami aztán nem sokáig maradt már életben: a Bundesligában immár szeptember 18. óta veretlen Dortmund csodálatos közönsége előtt hozta a „kötelezőt”, így megvédte bajnoki címét.

Nem kezdett rosszul a Mönchengladbach, de egyértelmű hazai fölény jellemezte az összecsapást mint labdabirtoklásban, mind helyzetekben. Ugyan a BVB-fanatikusok az első percektől kezdve éltették Jürgen Klopp fiait, az igazi hangrobbanásra egészen a 22. percig várni kellett.

Marcel Schmelzer ívelt középre jobbról szabadrúgás után, a Gladbach-védelem elszámította magát, az addig jól védő Marc-André ter Stegen bizonytalankodott, Ivan Perisic pedig érkezett, és a bal alsóba fejelte a labdát. 1–0!

Nem sokkal később egyenlíthetett volna a vendégcsapat, ám Filip Daems beadása után Mike Hanke nem tudta a hálóba juttatni a labdát, így a szünetben – nem érdemtelenül – vezetett Jürgen Klopp csapata.

A második félidő elején még közelebb járt az egyenlítéshez a vendég Borussia: Marco Reus – aki a nyártól nevelőegyüttesénél, a Dortmundnál folytatja… – került helyzetbe, és már Roman Weidenfeller mellett is eltolta a labdát, ám Schmelzer valahogy blokkolni tudott.

Néhány perccel később pedig büntettek a fekete-sárgák egy, a Klopp-csapatra tipikusan jellemző akció végén. A dortmundiak gyakorlatilag tíz másodperc alatt vitték végig a támadást, amely során Schmelzer indított, Robert Lewandowski a saját térfeléről indulva elviharzott a bal szélen, a befejezés pedig Kagava Sindzsire maradt: a japán Ter Stegent is kicselezve gurított a kapuba. 2–0!

Ugyan Lewandowski nem sokkal később háromra is növelhette volna az előnyt, a folytatásban kimaradt lehetőségek miatt egy fekete-sárgába ölötözött szurkoló sem szomorkodott. Gyakorlatilag megkezdődött a fieszta, amelyet Florian Meyer hármas sípszava csak fokozott: újra bajnok a Borussia Dortmund, amely a szezonban bebizonyította, nem kifutott eredmény volt legutóbbi elsősége!

BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Mönchengladbach 2–0 (Perisic 23., Kagava 59.)
KORÁBBAN
Werder Bremen–Bayern München 1–2 (Naldo 51., ill. Naldo 75. – öngól, Ribéry 91.)
Hertha BSC–Kaiserslautern 1–2 (Niemeyer 60., ill. Kirch 27., Wooten 38.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 0–1 (Schürrle 80.)
1. FC Köln–VfB Stuttgart 1–1 (Peszko 50., ill. Cacau 72.)
Nürnberg–Hamburg 1–1 (Didavi 64., ill. Szon Hung Min 59.)