Hetet szórt a Bayern, Szalai Ádámot kiállították

A Bayern München 7–1-re legyőzte a Hoffenheimet a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombat délutáni, meglehetősen eseménydús programjában. Győzött a Szalai Ádámot a soraiban tudó Mainz is, igaz, a magyar támadót a hajrában második sárgával kiállították. A listavezető Dortmund győzelmi sorozata Augsburgban szakadt meg.

Az ünneplő Robben (balra), Gomez és Ribéry hat gólt szerzett a müncheni hétből

Az előző öt fordulóban hét pontot elhullajtó Bayern München valósággal lemészárolta a Hoffenheimet, és ehhez tulajdonképpen egy teljes félidőre sem volt szüksége: a 35. percben már 5–0 volt az állás.

A gólgyártást Mario Gomez kezdte meg, és bár lövésénél rúgást kapott a lábára, olyannyira a harcmezőn maradt, hogy egy előre vetődéses fejessel ő szállította az ötödik tételt is. Közben betalált Toni Kroos és Arjen Robben is (utóbbi kétszer), Franck Ribéry pedig kiosztott három gólpasszt.

A Bundesligában ezt megelőzően szintén a Bayern volt képes 5–0-s első félidőt produkálni, azon a bizonyos 2004. májusi mérkőzésen 6–3 lett a vége a Nürnberg ellen. Nos, a hatodik gól ezúttal sem váratott magára sokáig, Robben szögletéből Gomez a 48. percben fejelte be. Gomeznek ez volt karrierje 11. mesterhármasa a Bundesligában, az örökranglistán csupán Gerd Müller (32) és Klaus Fischer (12) előzi meg.

Sok idő volt még hátra, meglepődtünk volna, ha itt véget ér a show. S valóban, maradt még patron: az 58. percben Robben indított, és az addig a kiszolgálásban jeleskedő Ribéry a kapust kicselezve tette fel az i-re a pontot.

Ha született volna még egy müncheni gól, megdőlhetett volna az idényrekord (a Schalke szeptemberben ugyancsak 7–0-ra verte meg a Freiburgot). Nos, tulajdonképpen esett is még egy hazai gól, csakhogy a kiugró Ryan Babel után nyargaló Luis Gustavo nagy igyekezetében a saját kapujába küldte azt a szép lövést... Belefért.

A szintén az éllovas Dortmund nyomában maradni szándékozó Mönchengladbach már korántsem volt ennyire magabiztos az alsóházból menekülni igyekvő Freiburg ellen. A(z egy hete a Schalkét megtréfáló) vendégek taktikus játékkal újabb keserű élményt szereztek a lelassuló Gladbachnak, amely immár három forduló óta képtelen nyerni.

A kezdőcsapatában Szalai Ádámot is pályára küldő Mainz már az 1. percben megszerezte a vezetést Nicolai Müller révén, majd jött a szokásosnak mondható Mohamed Zidan-gól: az egyiptomi támadó visszatérése óta a hatodik bajnokiját játszotta a Mainzban, és a hatodik gólját szerezte – ezúttal szabadrúgásból talált be.

A szünet után szépítettek a vendégek, de a három pont végül Mainzban maradt. Szalai Ádám a tavalyi súlyos sérülése óta másodszor játszhatott volna végig bajnokit, ám a 84. percben a játékvezető úgy ítélte meg, műeséssel akart kiharcolni tizenegyest – ezért megkapta a második sárga lapját. Honfi- és csapattársa, Stieber Zoltán a kispadon kezdett és ott is fejezte be a mérkőzést.

A Leverkusen a megelőző három bajnokiját megnyerte, ám a héten ugyebár kapott egy hetest Barcelonában, így némiképp váratlan fejleménynek minősíthető, hogy Wolfsburgban nagyon gyorsan megszerezte a vezetést. A folytatás már „barcelonai hangulatban" zajlott, a zöld-fehérek a szünetig fordítottak, majd a saját kapujába találó Michal Kadlec öngóljával biztossá is tették a győzelmüket.

A hetek óta nyeretlen Köln a szintén rossz passzban lévő, de a múlt héten hosszú idő után három ponttal gazdagodó Herthát fogadta. Mindkét csapat a kiesés elől menekül, az indulatok magasra csaptak, három kiállítás lett a vége – a hazaiaktól pirosat kapott a kakaskodó Lukas Podolski (vele együtt lement a berlini Levan Kobiasvili is), valamint a csereként beálló Mato Jajalo, aki tízpercnyi játék után egy rossz ütemű belépőért kapta meg a levonulási parancsot. Minden jó, ha jó a vége – vigasztalódhattak a hazaiak: a három pont Kölnben maradt.

BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Bayern München–Hoffenheim 7–1 (Gomez 5., 35., 48., Robben 12., 29. – az elsőt 11-esből, Kroos 18., Ribéry 58., ill. Luiz Gustavo 85. – öngól)
1. FC Köln–Hertha BSC 1–0 (Clemens 36.)
Mainz–Nürnberg 2–1 (N. Müller 1., Zidan 22., ill. Didavi 64.)
Mönchengladbach–Freiburg 0–0
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 3–2 (Helmes 32., Dejagah 45., Kadlec 61. – öngól, ill. Kiessling 3., Derdiyok 91.)
Augsburg–Borussia Dortmund 0–0