Fékezett a Schalke, Hajnal Tamás jó cserének bizonyult

A Mainz 1–1-et játszott a Schalke otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokág 20. fordulójának szombati játéknapján, ezzel megszakította a gelsenkircheniek ötös győzelmi sorozatát. Négy vereség után megszakadt a Stuttgart fekete szériája – Hajnal Tamásnak fontos szerep jutott a 89. percbeli egyenlítésben –, és vége szakadt a Mönchengladbach győzelmi sorozatának is.

Az ünneplő Mohamed Zidan góllal tért vissza a Mainzba

SCHALKE–MAINZ 1–1

A Schalke ötmérkőzéses győzelmi sorozattal várta a Mainz látogatását, és mivel az ellenfél múlt heti sikere ellenére a mezőny második felében állomásozik, más célja nem lehetett, mint az újabb győzelem. Szalai Ádám combsérülése miatt nem játszhatott, és a vendégek nem nevezték Stieber Zoltánt sem – ott volt viszont a csapatban Mohamed Zidan, aki több mint négy esztendő után a napokban tért vissza Mainzba.

Nos, az egyiptomi támadó újbóli belépője remekül sikerült: alig telt el negyedóra a mérkőzésből, amikor Radoslav Zabavník nagyszerűen a jobb lábára varázsolta a labdát, és ő kapásból, a jobbösszekötő helyéről, mintegy hat méterről a rövid sarokba lőtt. 0–1

A Schalke mezőnyfölényt harcolt ki, de a szünetig nem tudott jelentős gólhelyzetet kialakítani – a gelsenkircheni szurkolók másban nem reménykedhettek, mint hogy kedvenceik a második félidőben ugyanúgy fordítanak, mint egy hete Kölnben.

Ehhez képest Zidan alig célt tévesztő szabadrúgásával kezdődött a második játékrész. Eljött azonban az első negyedóra vége, és ahogyan azon a bizonyos kölni meccsen, megint gólt szerzett a Schalke: Chinedu Obasi hintáztatta meg védőjét a tizenhatos bal oldalán, majd miután helyzetbe hozta magát, majdhogynem az alapvonalról óriási gólt lőtt a rövid sarokba. 1–1

A királykékek támadásban maradtak, de sem Raúl, sem Klaas-Jan Huntelaar, sem Ciprian Marica nem került gólhelyzetbe a szívósan védekező mainziak között, így döntetlen lett vége – megszakadt a Schalke győzelmi sorozata.

LEVERKUSEN–STUTTGART 2–2

Hajnal Tamás a kispadon kezdett a VfB Stuttgartban, amely négy egymást követő vereség terhével várta a soros bajnokit. Tizenegy perc elteltével már érett is az újabb kudarc: a Leverkusen az újonnan igazolt Vedran Corluka beadásával gyorsult fel, és bár Simon Rolfes még elhibázta a lehetőséget, Stefan Kiessling közelről betalált. 1–0

A VfB nem nyugodott bele, hogy újabb rossz délután következik: a 23. percben a kezezés miatt megítélt szabadrúgásból Julian Schieber egyenlített (1–1). Rögzített szituáció hozta a következő találatot is a második félidő legelején: Simon Rolfes büntetőből újra előnyhöz juttatta a hazaiakat. 2–1

Mivel Michal Kadlec hat perc leforgása alatt begyűjtött két sárga lapot, s ezáltal a 63. percben megcsonkította a Leverkusen védelmét, esély nyílt a VfB előtt az újbóli egyenlítésre. Bruno Labbadia vezetőedző két cserével próbált lendületet adni csapatának, előbb Martin Harnik, majd a 79. percben Hajnal Tamás kapott bevetési parancsot, és a frissítés fényesen bevált.

A 89. percben Hajnal ívelte a labdát a tizenhatoson belülre, Cacau egy menteni igyekvő védő segítségével „lekészítette”, és Martin Harnik hét méterről a hálóba lőtt. A labda a kapust is érintette, éppen csak átjutott a gólvonalon. 2–2

A 92. percben Cristian Molinaro is pirosat kapott, de a létszám kiegyenlítődésének az eredmény szempontjából már nem volt jelentősége – a Stuttgart négy bajnoki vereség után újra pontot szerzett.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL RÖVIDEN

A Mönchengladbach a hármas győzelmi sorozata folytatásának reményében érkezett a Wolfsburg otthonába, de az első félidőben rendre fennakadt a hazaiak jól működő lescsapdáján, és a végén örülhetett, hogy a felpörgő második játékrészben megúszta kapott gól nélkül.

A Hoffenheim az idén még nem nyert, ezzel együtt kemény diónak ígérkezett az élvonalban megkapaszkodni szándékozó Augsburg számára. Sascha Mölders révén a vendégek szerezték meg a vezetést, Peniel Mlapa az első félidő hajrájában egyenlített, majd a második játékrész elején Sejad Salihovic értékesítette idénybeli harmadik tizenegyesét is. A papírforma érvényesülését végül Sebastian Langkamp fejese akadályozta meg.

A Hannover november közepe óta nem kapott ki, a Hertha október vége óta nem nyert – ennek megfelelő eredmény született Berlinben: a vendégek Mohammed Abdellaoue 17 méteres második félidei lövésével legyőzték a hajrában megfogyatkozó Herthát. A Ron-Robert Zieler őrizte hannoveri háló továbbra is érintetlen az idén – ilyesmivel más csapat nem büszkélkedhet a Bundesligában két és fél kör után.