Nincs Götze? Van Kagava! Nyert a Dortmund, de élen marad a Bayern

A Bayern München a Bundesliga 19. fordulója után is megőrzi listavezető pozícióját, miután hazai pályán legyőzte a Wolfsburgot, igaz, üldözője, a Borussia Dortmund is nyert. Mivel este a Schalke 04 is győzelemmel abszolválta a szombati napot, a fordulót követően az első három helyezett továbbra is azonos pontszámmal áll.

Kagava első gólja – a japán légiós tarthatatlan volt

Mario Götze kiesése sem vetette vissza a Borussia Dortmundot, avagy beigazolódott Jürgen Klopp állítása, mely szerint az ifjú klasszis kiesése nem szabad, hogy hatással legyen a csapatjátékra: a BVB könnyedén győzött hazai pályán a Hoffenheim ellen.

A Dortmund a 16. percben került előnybe egy Kehl-labdaszerzés után: Kagava Sindzsi kapta a középpályástól a labdát, magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, berobogott a tizenhatoson belülre, majd tizenegy méterről a hálóba lőtt – a Hoffenheim védői képtelenek voltak megállítani a villámgyors japánt.

A Dortmund egy gyors akció után Sven Bender-helyzettel folytatta, a Hoffenheim nem sokat mutatott, amikor meg igen, akkor Roman Weidenfeller résen volt – a dortmundi kapus Sejad Salihovic szabadrúgását védte.

A 31. percben már 2–0 állt az eredményjelzőn, miután Kagava Kuba Blaszczykowskival kényszerítőzött, utóbbi jobbról beadott, Kevin Grosskreutz pedig befejezte az akciót. A negyedóránként egy dortmundi gól nem valósult meg, de a szünet után így sem kellett sokáig várniuk a hazaiaknak az ünnepléssel, egy szép akció után Grosskreutz sarokkal adott passzát Kagava váltotta gólra.

A harmadik hazai találatra előbb egy nagy kihagyott helyzettel reagált a Hoffenheim, majd Fabian Johnson révén a 63. percben szépített. Ennél közelebb nem jutott: a Dortmund nagyon magabiztosan győzött, de nem vette át a vezetést a tabellán, mivel a rekordbajnok Bayern München is hozta hazai meccsét.

A Wolfsburg azzal a tudattal léphetett pályára Münchenben, hogy a Bayern otthonában könnyű préda szokott lenni a Bundesligában – eddig összesen egy döntetlenre voltak képesek a riválisuknál bajnokin a „farkasok”.

Az első félidőt a Bayern fölénye ellenére kibirkózta 0–0-ra Felix Magath csapata, de a jég a 60. percben megtört: Mario Gomez reagált a leggyorsabban Toni Kroos szabadrúgására, és ha Gomez gólszagot érez, ott az utóbbi időben jön a gól is – a Bayern centere öt méterről talált a kapuba egy lecsorgó labdát a hálóba vágva.

Ez volt Gomez 17. bajnoki gólja a szezonban, és egyben a sorsdöntő találat is: a Wolfsburg nem tudott egyenlíteni – cserébe kapott egyet a 92. percben Ivica Olic gólvonalról mentett emelését követően Arjen Robbentől –, és tizenötödik müncheni bajnoki fellépésén tizennegyedszer kapott ki.

Az esti mérkőzésen a Schalke 4–1-re győzött az 1. FC Köln vendégeként. A kölniek szerezték meg a vezetést Lukas Podolski jól eltalált ballábas lövésével, és mivel a Schalke képtelen volt gólveszélyes akciókra, a szünetben is a hazaiak álltak jobban.

A fordulat a 60. percben kezdődött, amikor Christian Fuchs bal oldali beadásából Ciprian Marica befejelte az egyenlítő gólt. A román támadó hamarosan belőtte a vezető gólt is, majd kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Klaas-Jan Huntelaar – aki kapufás fejesével mintegy előkészítette a második találatot – váltott gólra. A büntetőt előidéző Miso Brecko piros lapot kapott.

Huntelaar lábában maradt még egy gólpassz, annak Marco Höger örülhetett a 82. percben. A Schalke sorozatban az ötödik bajnokiját nyerte meg, és tartja a lépést a Bayern, Dortmund duóval.

A hazai pályán pocsékul szereplő Hertha megint azt érezhette, hogy Berlinben játszani inkább hátrány: ezúttal a Hamburg vitte el a három pontot. A HSV Marcell Jansen góljával szerzett vezetést, majd az első félidő hosszabbításában Mladen Petric fejesével megnyugtató előnybe került – és meg is tartott egy gólt a fórból, Pierre-Michael Lasogga szépítése már későn jött. Főleg, hogy Lasogga közvetlenül a szépítés után elpuskázott egy nagy egyenlítési lehetőséget is.

Brémában a Leverkusen vizitált, és vitt el egy pontot: a Werder félidőben Claudio Pizarro góljával még vezetett, de fordulás után Stefan Reinartz az egyik szögletre rosszul kimozduló Tim Wiese hibáját kihasználva fejes góllal egalizált. A döntetlen igazából egyik csapatnak sem jó, legalábbis egyiket sem segítette közelebb a közvetlen élcsoporthoz.

A forduló előtt sereghajtó Augsburgnak nagyon kellett volna mindhárom pont a szintén szorult helyzetben levő Kaiserslautern ellen, de csak egy lett belőle. A 'Lautern Florian Dick duplájával megfordította az állást a 48. percre, de Stephan Hain huszonkét másodperccel becserélése után beállította a 2–2-es végeredményt. Az Augsburg ideiglenesen letaszította a 18. helyre a Freiburgot.

BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Augsburg–Kaiserslautern 2–2 (M. de Jong 5., Hain 66., ill. Dick 26., 48.)
Bayern München–Wolfsburg 2–0 (Gomez 60., Robben 92.)
Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–1 (Kagava 16., 55., Grosskreutz 31., ill. F. Johnson 63.)
Hertha BSC–Hamburg 1–2 (Lasogga 82., ill. Jansen 25., Petric 45+1.)
Werder Bremen–Bayer Leverkusen 1–1 (C. Pizarro 30., ill. Reinartz 57.)
1. FC Köln–Schalke 04 1–4 (Podolski 4., ill. Marica 60., 72., Huntelaar 78. – 11-esből, Höger 82.)