Gomez két gólja három pontot ért a Bayernnek

A Hajnal Tamással a kezdő tizenegyében pályára lépő VfB Stuttgart hazai pályán 2–1-re kikapott a 30. perctől emberelőnyben játszó Bayern Münchentől a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának vasárnapi játéknapján. Győzelmével a Bayern megerősítette pozícióját a tabella tetején.

A Bayern-játékosok a kétgólos Mario Gomezt ünneplik

Kimaradt Gomez-helyzettel, illetve gyors stuttgarti góllal kezdődött a mérkőzés: a 7. percben Carlo Molinari bal oldali beadását követően az ötös hosszú sarkánál helyezkedő Martin Harnik okosan visszafejelte a labdát, amelyet Christian Gentner egy pattanás után egyből a hálóba bombázott. 1–0

Gentner egy hete a Kölnnek kettőt vágott, az a dupla nem volt elég a győzelemhez – de vajon elég lesz-e ez a találat? Mindössze hat percig volt módjuk ezen gondolkodni a hazai szurkolóknak, hiszen akkor Rafinha jobb oldali, kissé megpattanó beadására Mario Gomez kitűnő ütemben érkezett a rövid oldalon, és védőjét megelőzve a hálóba lőtt. 1–1

Kiegyenlített játék zajlott a következőkben, a 29. percben azonban jelentős változás történt: Molinaro hosszú vágta után az oldalvonalnál hátulról kirúgta Arjen Robben lábát, és második sárga lapja birtokában mehetett zuhanyozni.

A Bayern a második félidő első negyedórájának végén érvényesítette az eredményben is az emberelőnyt. Az 57. percben a 16-os bal oldalán előretörő Philipp Lahm okosan visszapasszolta a labdát Gomeznek, aki estében jól helyezett lövést küldött a bal alsó sarokba. 1–2

A folytatásban a Bayern tartotta az eredményt, és nem sok híja volt, hogy a hazaiak kiegyenlítsenek. Előbb Hajnal szögletét követően Gomez a gólvonal elől vágta ki a labdát, majd Van Buyten rossz hazaadása után Cacau alig helyezett a léc fölé.

A Bayern nem most játszott a legjobban ezen az őszön, de egymás után a második bajnokiját is megnyerte, így három pont előnyre tett szert a vasárnap délután döntetlenező Dortmund előtt. A Stuttgart – amelyben Hajnal Tamás a 87. percbeli lecseréléséig volt a pályán – immár három bajnoki forduló óta nem tud nyerni.

A korábbi vasárnapi mérkőzésen a Dortmund Kagava Sindzsi 15 méteres lövésével előnyt szerzett az első félidő derekán, erre Olcay Sahan postázta a Kaiserslautern válaszát nagyszerű kapáslövéssel a fordulás után. Az egyenlítés után a Dortmund játékosai kétszer is eltalálták a kapufát.

A BVB már tíz forduló óta őrzi bajnoki veretlenségét, igaz, a legutóbbi két mérkőzésén összesen két pontot szerzett.