Ribéry, Robben és a két Borussia élre küldte a Bayernt

A Bayern München 4–1-re legyőzte a Werder Brement a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján, s mivel a két Borussia rangadója döntetlenre végződött, a bajor csapat a tabella élére ugrott. Az esti mérkőzésen Hajnal Tamás (Stuttgart) benne volt csapata mindkét góljában, a Köln végül hazavitt egy pontot.

A piros mezes Franck Ribéry kétszer is betalált a Werdernek

BAYERN MÜNCHEN–WERDER BREMEN 4–1

A bajorok két Bundesliga-vereséggel a hátuk mögött várták a Werdert, amely 2005 májusa óta nem veszített a Bayern otthonában bajnoki mérkőzésen. A brémaiak újra bevethették Claudio Pizarrót, akinek térdsérülését eredetileg súlyosabbnak diagnosztizálták (még annak a veszélye is fennállt, hogy ebben az évben Pizarro már nem léphet pályára).

Az első félidőben a perui leginkább Holger Badstuber gyomron könyöklésével tűnt ki – szerencséjére Florian Meyer játékvezető nem észlelte a hajrábeli esetet –, ellenben a Bayern sokat tett a vezető gólért, és Franck Ribéry révén meg is szerezte. A 22. percben egy ellencsapás végén a társak helyet csináltak a franciának, aki 16 méterről a hálóba lőtt. 1–0

Hiába azonban a bajorok mezőnyfölénye, a második félidő elején egyenlített a Werder. Az 52. percben Pizarro magára vonta a bajor védők figyelmét, majd megjátszotta Markus Rosenberget, akinek jól eltalált 16 méteres lövése nyomán a labda meg sem állt a hálóig. 1–1

Jupp Heynckes, a müncheniek trénere hamarosan pályára küldte Arjen Robbent, amivel nyerőt húzott! A 69. percben a holland gólra váltotta a tizenegyest, amit Thomas Müller harcolt ki. 2–1

A gól összeroppantotta a vendégeket: hat perc leforgása alatt Ribéry és Robben is bevágta második gólját (3–1, 4–1), és a két ünneplés között is akadt a Werder esélyeit erodáló esemény: a páros lábbal becsúszó Aaron Hunt piros lapot kapott.

A Bayern a végére kiütésessé hízó győzelme révén a táblázat élére ugrott, mivel a forduló rangadóján számára kedvező eredmény született, méghozzá így:

MÖNCHENGLADBACH–DORTMUND 1–1

A két Borussia a tabella első és második helyén várta a szombat délutáni rangadót: a Gladbach megnyerte a megelőző négy meccsét, a Dortmund nyolcas veretlenségi sorozatot ápolt.

Az első tíz percben mindkét csapatnak volt kisebb gólszerzési lehetősége, aztán lassacskán kezdeményezőbbé vált a Dortmund. A 14. percben Robert Lewandowski már a kapust is kicselezte, csakhogy Tony Jantschke a lövés előtt beérte, és szögletre mentett.

A játékrész hajrájában aztán csak-csak megszületett a BVB vezető gólja. A 40. percben Mario Götze ívelt be szögletet jobbról, Marc-André ter Stegen tétován mozdult ki kapujából, és a magasra felugró Lewandowski a kapu bal oldalába fejelt – a kapus csak érinteni tudta a labdát. 0–1

A második félidőben sokáig jelentős esemény nélkül teltek a munkás játékpercek, mígnem egy szép adogatásba a dortmundi védelem alaposan belealudt, és egyenlítettek a zöld-fehérek: a 72. percben Raul Bobadilla passza remek helyzetben találta Mike Hankét, aki lendületből, húsz méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–1

A folytatásban mindkét kapu előtt adódtak veszélyes helyzetek, gól azonban már nem született – a két csapat visszacsúszott egy-egy helyet a tabellán.

STUTTGART–1. FC KÖLN 2–2

Az esti mérkőzésen a Hajnal Tamással a kezdőcsapatában kiálló VfB Stuttgart hazai pályán 2–2-re végzett az 1. FC Köln legénységével.

Lukas Podolski 11-esével a vendég kölniek szerezték meg a vezetést, de a VfB a szünetre megfordította az állást. A 29. percben Hajnal Tamás jobb oldali szögletéből Christian Gentner fejjel kiegyenlített, majd ugyanő lőtte közelről a második gólt is.

Hajnal abban az akcióban is benne volt: a védők a tizenhatos jobb oldalán előretörő magyar középpályás elől csak úgy tudták elkanalazni a labdát, hogy az Gentner elé került.

A második félidőben – amelynek derekán, a 67. percben Hajnalt lecserélte edzője – a kölniek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, és próbálkozásaik a hajrában kifizetődtek: a középen jó labdát kapó Podolski közelről a kapuba lőtt.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

A hullámzóan teljesítő Wolfsburg menetrendje erre a szombatra elszalasztott jó győzelmi esélyt tartogatott. Felix Magath csapata Mario Mandzukic lövésével már a 10. percben előnybe került a Mainz ellen, a szünet előtt Alexander Madlung némi szerencsével megszerezte a második gólt is, a második félidőben azonban a vendégek talpra álltak, és egy pontot elvittek. A Mainz nem nevezte a mérkőzésre a súlyos sérülése után még lábadozó Szalai Ádámot, valamint Stieber Zoltánt sem.

A Hannover egy szerencsés momentum révén sokáig vezetett a Freiburg otthonában – egy beadás után Felix Bastians a saját kapujába kotorta a labdát –, ám a szünet után Papiss Demba Cissé fejes góljával megóvta a bennmaradásért harcoló hazaiak négyes veretlenségi sorozatát.

A Kaiserslautern és a Hertha egyaránt régóta várt a győzelemre – és még vár is legalább egy hetet, ugyanis az első negyedórában történt gólváltást követően a berliniek szívós védekezéssel hazavittek egy pontot. A Herthának ez volt zsinórban a harmadik döntetlenje.

BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund 1–1 (Hanke 72., ill. R. Lewandowski 40.)
Bayern München–Werder Bremen 4–1 (Ribéry 22., 77., Robben 69., 83. – mindkettőt 11-esből, ill. Rosenberg 52.)
Wolfsburg–Mainz 2–2 (Mandzukic 10., Madlung 41., ill. Ivanschitz 70. – 11-esből, Choupo-Moting 81.)
Kaiserslautern–Hertha BSC 1–1 (Hubnik 5. – öngól, ill. Raffael 14.)
Freiburg–Hannover 1–1 (P. Cissé 69., ill. Bastians 44. – öngól)
VfB Stuttgart–1. FC Köln 2–2 (Gentner 29., 36., ill. Podolski 15., 88. – az elsőt 11-esből)