Két helyébe került a Bayernnek a mainzi vereség

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Bayern München 3–2-es vereséget szenvedett a Mainz otthonában.

Neuer kapuját háromszor vette be a Mainz

Ha az előző szezonból indulunk a Mainz és a Bayern München két egymás elleni bajnokiján mindig a vendég gárda jöhetett le diadalmasan a pályáról. Mainzban például a Bayern München magabiztos, 3–1-es győzelmet aratott legutóbb. Ehhez képest ezúttal a Szalai Ádámot sérülése miatt nem, Stieber Zoltánt pedig a kispadra nevező hazaiak kezdtek jobban. Már az ötödik percben előnybe kerülhetett volna a Mainz, ám Manuel Neuer ekkor még nagyot védett Marco Caligiuri próbálkozásánál. Röviddel ezután azonban már gólnak örülhetett a hazai publikum: Nicolai Müller indította kiválóan a védők mögül kilépő Andreas Ivanschitzt, aki Neuert kicselezve lőtt a müncheni kapuba. 1–0.

Az első félidőben a Bayern nem tudott betalálni, a legközelebb Holger Badstuber járt, miután szabadrúgását Christian Wetklo a lécre tolta. Fordulás után ugyanakkor hamar egyenlített Jupp Heynckes együttese. Az 56. percben Toni Kroos csavart jobbról a kapu elé egy szabadrúgást, a röviden pedig a belga Daniel Van Buyten érkezett és bólintott a Mainz hálójába. 1–1

Nem kellett sokáig izgulniuk a hazaiaknak, tíz perccel később szinte a semmiből ismét előnybe került a Mainz. Caligiuri vezette a labdát a középpályától a kapu felé, majd lövésre szánta el magát, a labda pedig utat talált Neuer mellett a kapuba. 2–1

A folytatásban sem maradtak adósok a csapatok a góllal: előbb a 74. percben Niko Bungert fejelt gólt egy szöglet után senkitől sem zavartatva, majd öt perccel később ismét Van Buyten volt eredményes a túloldalon – ismét Kroos szabadrúgásából. 3–2

Az utolsó percekben a Bayern folyamatosan nyomás alatt tartotta a hazai védelmet, a Mainz pedig igyekezett kontrákból tovább növelni előnyét. Gól azonban nem esett, így a Bayern München hosszú idő után elvesztette első helyét a Bundesligában.

BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Mainz 05–Bayern München 3–2 (Ivanschitz 11., Caligiuri 65., Bungert 74., ill. Van Buyten 56., 79.)