Dortmundi gyönyör: Bayern-verés után derbisiker

A Borussia Dortmund 2–0-ra legyőzte a Schalkét a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati rangadóján, és a megszerzett három pont révén megelőzte a pénteken az élre ugró Mönchengladbachot.

Lewandowski a Dortmund első gólját fejeli

A Ruhr-vidéki derbi akkor is kiemelkedő eseménye a német labdarúgóidénynek, ha a két rivális, a Dortmund és a Schalke nincs a legjobb passzban. Most azonban a Dortmund címvédőként, a Bayern-verés friss élményével, hetes bajnoki veretlenségi sorozattal, míg a Schalke négyes veretlenségi szériával érkezett, a Borussia a harmadik, a vendégcsapat a negyedik helyezett volt a kezdő sípszó felhangzásakor – minden adva volt tehát egy szuper mérkőzéshez!

Nem is kezdődött rosszul a játék, legalábbis a semleges szurkolók és a BVB-hívek nézőpontjából. Marcel Schmelzer 2. percbeli szabadrúgását követően a labda még hajszálnyival elsuhant a Schalke kapuja mellett, a 16. percben azonban már rezdült a vendégek hálója. Schmelzer kanyarította szabadrúgásból középre a labdát jobbról, és a magasra felugró Robert Lewandowski a hálóba fejelt – a beívelésnél a gólvonalon ragadó Lars Unnerstall kapus csak beleütni tudott a labdába. 1–0

Kemény, férfias, nagy iramú játékkal folytatódott a meccs, igaz, vérbeli gólhelyzetből csupán egy akadt a szünetig: a 29. percben Mario Götze közeli lövésébe Unnerstall beleütött, a labda továbbcsorgott, ám mielőtt Lucas Barrios közelről bekotorhatta volna a kapuba, Matip kivágta előle.

A második félidőt óriási rössel kezdte a Schalke, az 53. percben Lewis Holtby kecsegtető helyzetben ugrott ki a balösszekötő helyén, lövése nyomán az oldalhálóban landolt a labda. Nem sokáig tartott azonban a gelsenkircheni nyomás, a BVB visszavette a kezdeményezést – Jakub Blaszczykowski és Götze kisebb gólszerzési lehetősége jelezte ezt.

A 61. percben aztán jött az újabb gól is: egy kavarodást követően Barrios közeli lövését még nagy bravúrral védte Unnerstall, csakhogy a kipattanóra érkezett Felipe Santana, és laposan a hálóba lőtt. 2–0

Innen a hazaiak laza örömfutballt mutattak be, a lefújás előtt Lewandowski beverhette volna a harmadik gólt is, Unnerstall azonban óriásit védett. Győzelme révén a Dortmund átvette a vezetést jövő heti ellenfelétől, a Mönchengladbachtól a táblázaton.

Röviden a többi mérkőzésről:

Eren Derdiyok, a Leverkusen svájci légiósa háromszor is a kapuba talált Berlinben, de ez csak ahhoz volt elég, hogy csapata kétgólos hátrányból visszakapaszkodjon, majd rövid ideig vezessen. A Hertha egy pontot otthon tartott a négy forduló óta veretlen Bayer ellen.

A Nürnberg Timothy Chandler lövése révén véget vetett szeptember közepe óta tartó nyeretlenségi sorozatának, ugyanez nem sikerült a négy forduló óta nyeretlen Hoffenheimnek – mégpedig azért, mert Holger Sorg, a Freiburg vezetőedzője ugyanúgy aranykézzel cserélt, mint egy hete; most Garra Dembélé volt a pontmentő ember a lefújás előtti pillanatokban.

Volt egy kései találata az Augsburgnak is, amely harcos második félidejével legyűrte a Wolfsburgot – idénye első hazai győzelmét elkönyvelvén ezzel.

Az esti mérkőzésen a Hamburg 1–1-es döntetlent harcolt ki a Hannover vendégeként. Az idényt pocsékul kezdő Hamburg immár hat forduló óta őrzi veretlenségét.

BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Borussia Dortmund–Schalke 2–0 (Lewandowski 16., Felipe Santana 61.)
Augsburg–Wolfsburg 2–0 (Brinkmann 65., Kapllani 94.)
Hertha–Bayer Leverkusen 3–3 (Lasogga 7., 82., Toprak 17. – öngól, ill. Derdiyok 24., 64., 79.)
Hoffenheim–Freiburg 1–1 (Roberto Firmino 24., ill. Dembélé 90.)
Nürnberg–Kaiserslautern 1–0 (Chandler 14.)
Hannover–Hamburg 1–1 (Schlaudraff 79., ill. Bruma 64.)