Könnyed diadalával élre állt a Gladbach

A Borussia Mönchengladbach 3–0-ra győzött az 1. FC Köln vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának pénteki mérkőzésén, és átvette a vezetést a tabellán az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Bayern Münchentől.

Mike Hanke kétszer ünnepelhetett gólt pénteken

Nem sok időbe telt, hogy az előző három fordulóban is nyerő – a múlt héten a Werdernek ötöt vágó – Borussia megszerezze a vezetést. A 20. percben Patrick Herrmann bal oldalról érkező labdája némi védelmi közreműködéssel eljutott a túloldalon érkező Mike Hankéig, aki 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1

Tíz perccel később Juan Arango növelte az előnyt. A venezuelai középpályás 25 méteres szabadrúgásból ballal csavart a kapu bal oldalába. 0–2

S mielőtt a szünetet követően a kölniek nekikezdhettek volna a felzárkózási hadműveletnek, a vendégek lőttek egy harmadikat is, eldöntve ezzel a péntek esti pontelosztást. Borussia-ellencsapás viharzott végig a pályán, s bár Havard Nordtveit lövését még védte Michael Rensing, a kipattanóból Hanke a hálóba lőtt. 0–3

A folytatásban is inkább a vendégek játszottak veszélyesebben, Rensing azonban ticcereket fogott, így maradt a háromgólos különbség. Legutóbb 1985-ben fordul elő a gladbachiakkal, hogy úgy szereztek tíz gólt a bajnokságban, hogy közben egyet sem kaptak.

További érdekesség, hogy a két csapat előző két bajnoki mérkőzése is kiütéses Gladbach-győzelemmel végződött: az elmúlt szezonban idegenben 4–0-ra, hazai környezetben 5–1-re győztek a zöldek!

A Mönchengladbach következő ellenfele a másik Borussia lesz: a címvédő dortmundiak december 3-án szombaton látogatnak a Borussia Parkba.