A Bayern rutinból hozta az Augsburg ellen a három pontot

Öt pont az előnye a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulója után a listavezető Bayern Münchennek: a rekordbajnok a kör záró mérkőzésén 2–1-re győzött a sereghajtó Augsburg otthonában.

Gomez megint betalált, a Bayern megint nyert

Sereghajtó a listavezető ellen, a Bundesliga egyik kiscsapata a rekordbajnok ellen: az Augsburg–Bayern mérkőzés esélyei meglehetősen egyértelműnek látszottak... Az első tíz percben a Bayern kicsit „belealudt" a meccsbe, Mölders révén az Augsburgnak még volt egy kihagyott lehetősége is. Aztán persze jött a szokásos: a 16. percben Franck Ribéry ívelt be szögletet, Daniel van Buyten csúsztatott, és bár Mohamed Amsif ekkor még védett, az ismét jó helyen lesipuskázó Mario Gomez a hálóba küldte a kipattanót.

Az FCA-t egy kicsit megrendítette az ütés, a vendégek pedig energiatakarékos üzemmódban, semmit nem kockáztatva tartották a vezetést, hogy aztán a 28. percben ismét felpörgessék a tempót és lecsapjanak. Thomas Müller passzolt balra Ribéryhez, a francia szélső lövőhelyzetbe került Reinhardt mellett (a védőnek nem sok köze volt az akcióhoz az őt forgató Ribéry cselei miatt...), majd ballal a hosszú sarokba lőtt.

Kétgólos előnye birtokában a Bayern továbbra is nyugodtan játszhatott, hogy a hazai közönség ne maradjon izgalmak nélkül, arról viszont Hoszogai Hadzsime tett. Az 59. percben a japán játékos Brinkmann a kapu előtt keresztbe fejelt labdáját továbbította a gólvonal mögé, Alaba már egyértelműen gólban levő labdát vágott ki a mezőnybe.

Ugyan afelől nem sok kétség lehetett, hogy a Bayern az erősebb csapat, az Augsburg mégis eljutott egy nagy egyenlítési lehetőségig: a 83. percben Kapllani maradt egyedül Neuerrel szemben, de a német válogatott kapus bravúrt mutatott be, tartva ezzel együttese egygólos előnyét. Percekkel később Amsifnak egy Timoscsuk-lövést kellett kitolnia a hosszúból, az utolsó percekre pedig már nem maradt helyzet (csak egy kiállítás, Timoscsuk durvasága miatt): a Bayern minimális energiabefektetéssel megszerezte a három pontot.

Pontosztozkodást hozott a német labdarúgó Bundesliga 12. fordulójának másik vasárnapi mérkőzése: a Schalke 04 Teemu Pukki duplájának köszönhetően 2–2-es döntetlent harcolt ki Hannoverben.

Háromszor talált a hálóba a Schalke Hannoverben, de csak egy pont lett belőle: Teemu Pukki duplája mellett ugyanis Kirjakosz Papadopulosz a saját kapujába továbbított védhetetlenül.

A mérkőzés első gólja a 26. percben született, a Haggui és Pogatetz közül „kilövő" Pukki a kiinduló Zieler mellett is elhúzta a labdát, majd a hálóba passzolt.

A Schalke mindössze három percig vezetett, ugyanis Christian Pander beívelt szabadrúgását Papadopulosz védhetetlenül fejelte saját kapujába – mozdulni sem tudott rá a kapus... A Hannover az 59. percben vette át a vezetést, Jan Schlaudraff pazarul, külsővel nyesett középre, Mohammed Abdellaoue pedig a hosszúba fejelt.

Az utolsó szó a Schalkéé lett ennek ellenére: Jefferson Farfán készített elő, Pukki pedig éles szögből kilőtte a hosszút Zieler mellett – a vége 2–2.

BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Augsburg–Bayern München 1–2 (Hoszogai 59., ill. Gomez 15., Ribéry 28.)
Hannover–Schalke 2–2 (Papadopulosz 29. – öngól, Mo. Abdellaoue 59., ill. Pukki 26., 73.)