Vége a hosszú kínlódásnak, újra nyert a Mainz

Bár az első gólt a VfB Stuttgart szerezte, a három pont a Mainzé lett: az augusztus 13. óta nyeretlen Mainz 3–1-re legyőzte a VfB-t a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának péntek esti mérkőzésén. Hajnal Tamás benne volt a vendégek gólját eredményező akcióban, aztán a hajrában sérülés miatt cserét kért. Stieber Zoltán kispados volt a hazaiaknál.

Ünnepelnek a mainziak, középen Andreas Ivanschitz

Nagyon hosszú rossz sorozatot zárt le a Mainz: Thomas Tuchel csapata kilenc fordulót kínlódott végig győzelem nélkül, a mélyülő sebekre gyógyírt egyedül a Hannover elleni, bő egy héttel ezelőtti kupasiker hozott. És most a közvetlen élmezőny mögött haladó, a megelőző négy fordulót vereség nélkül letudó Stuttgart legyőzése.

Az első lehetőség a stuttgarti Zdravko Kuzmanovics előtt adódott, a szerb légiós Hajnal Tamás beadása után fejelt, Christian Wetklo kapus a léc fölé tolta a labdát. Odaát Andreas Ivanschitz éles szögből leadott lövését védte Sven Ulreich.

A következő veszélyes stuttgarti megmozdulást is Hajnal beívelése előzte meg, a szabadrúgásból középre kanyarodó labdát Cacau tisztán fejelhette kapura, ám nem célzott jól, Wetklo védett. Egy nagy helyzet a hazaiak előtt is adódott, a kiugró Ivanschitz közeli lövése nyomán a labda lelassult Ulreich lapuson, így Khalid Boulahrouz a gólvonal előtt utolérte és kivágta.

A második félidő kezdetén a mainziak birtokolták többet a labdát, egy gyors ellencsapásból mégis a VfB szerezte meg a vezetést. Az 50. percben Hajnal jó ütemben indította a jobb oldalon Martin Harnikot, aki pontosan játszott középre, és az érkező Cacau közelről a kapuba lőtt. 0–1

Mindössze három perc telt el, és kiegyenlített a Mainz. Elkin Soto emelte puhán középre a labdát, és Anthony Ujah jól helyezett fejest küldött a bal alsó sarokba. 1–1

A 60. percben már a hazaiak vezettek, igaz, kellett hozzá a játékvezető különleges szigorúsága is. Maza finoman megbillentette Nicolas Müllert a vendégkapu előterében, a bíró büntetőt ítélt, és hiába a vendégek heves tiltakozása, Ivanschitz kíméletlennek bizonyult. 2–1

Nem sokkal később Niko Bungert kis híján öngólt fejelt – Wetklo óriásit védett –, de mielőtt kétség telepedhetett volna a hazaiakra a három pontot illetően, megszületett a harmadik góljuk is. Gyors akció végén Ivanschitz balról a kapu előtere felé fejelte a labdát, Cristian Molinaro és a kimozduló Ulreich kapus elkommunikálta a szituációt, a berobbanó Ujan az üres kapuval szemben találta magát a labdával, és nem hibázott. 3–1

A hajrában egy stuttgarti akciónál Hajnal rosszul lépett, hamarosan, a 82. percben cserét kért – egyelőre nem tudni, mennyire súlyos az eset. A VfB a hátulról szabálytalankodó Eugen Polanski kiállítása után emberelőnyben hajrázhatott, de nem sikerült fordítania. A lefújást követően a stuttgartiak nem hagyták szó nélkül a játékvezetők ténykedését, Maza meg is kapta a második sárga lapját.

A hazai csapatban Stieber Zoltán kispados volt, Szalai Ádám sérülés után még nem állhatott edzője rendelkezésére.

BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Pénteki mérkőzés
Mainz–VfB Stuttgart 3–1 (Ujah 53., 64., Ivanschitz 60. – 11-esből, ill. Cacau 50.)