Tavalyi önmagát idézte a sziporkázó Dortmund

A Borussia Dortmund 5–0-ra legyőzte az 1. FC Kölnt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján. Hajnal Tamás csapata, a Stuttgart nagy csatában harcolt ki 2–2-t Nürnbergben.

Nem sokkal van több dortmundi a képen annál, ahány gólt ünnepelhettek

A meglehetősen hullámzóan teljesítő Köln volt a Dortmund vendége, vagyis a címvédőnek jó esélye nyílt a legfrissebb BL-kudarc feledtetésére. Jürgen Klopp legénysége ki is használta a lehetőséget: Kagava Sindzsi és az élete első Bundasliga-gólját szerző Marcel Schmelzer egy-egy közeli lövése révén már a 25. percben kétgólos volt az előny.

A szünet előtt és után Robert Lewandowski percei következtek, a lengyel támadó kétszer is jókor volt jó helyen. A hazaiak ötödik gólját Sebastian Kehl fejelte a 66. percben, nagyszerű ütemben érkezve Jakub Blaszczykowski jobb oldali beadására. Az ötletes támadójátékkal tavaly szeptember óta (Kaiserslautern, 5–0) nem tapasztalt gólparádét produkáló Dortmund zsinórban a negyedik győzelmét könyvelte el a Bundesligában.

Hajnal Tamás csapata, a Stuttgart nagyszerűen küzdött Nürnbergben, és kétszeri egyenlítés révén egy pontot hazavitt. Előbb Zdravko Kuzmanovics büntetője, majd a hajrában Francisco Rodríguez, alias Maza fejese révén egalizált a vendégcsapat, amelyben Hajnal végig a pályán tartózkodott.

Immár nyolc forduló óta nyeretlen a Mainz, így aztán a Berlinből hazavitt egy pont semmiképpen sem lebecsülendő. Stieber Zoltán a kispadon ült a vendégcsapatban, Szalai Ádámot, bár már bekapcsolódott az edzésekbe, még nem nevezhették.

A Mönchengladbach továbbra sem tud kimászni a gödörből, a Hoffenheim vendégeként elszenvedett vereség azt jelenti, hogy a legutóbbi három forduló csupán egy pontot hozott a konyhájára. Ami bánat az egyik oldalon, öröm a másikon: Vedad Ibisevic közeli találata szeptember közepe óta tartó nyeretlenségnek vetett véget.

BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Borussia Dortmund–1. FC Köln 5–0 (Kagava 7., Schmelzer 25.. Lewandowski 44., 50., Kehl 66.)
Kaiserslautern–Freiburg 1–0 (Sekter 75.)
Hoffenheim–Mönchengladbach 1–0 (Ibisevic 56.)
Hertha–Mainz 0–0
Nürnberg–VfB Stuttgart 2–2 (Simons 9., Wollscheid 70., ill. Kuzmanovics 60. – 11-esből, Maza 84.)