Hajnal benne volt a 'Lauternt verő Stuttgart góljaiban

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának nyitó mérkőzésén a VfB Stuttgart idegenben 2–0-ra legyőzte a Kaiserslauternt. Hajnal Tamás kezdőként lépett pályára, 89 perc lehetőséghez jutott, és jó játékkal hívta fel magára a figyelmet.

Cacau szerzett vezetést a Stuttgartnak

A mérkőzést tíz perccel később kezdték, ugyanis Kaiserslauternben hatalmas forgalmi dugó volt a találkozót megelőzően.

A két csapat az előző idényben fordulatos mérkőzést játszott a Fritz Walter Stadionban: a Stuttgart már 3–0-ra is vezetett, ám a Kaiserslautern hatalmas lélekjelenlétet tanúsítva ki tudott egyenlíteni, így 3–3-ra végződött az összecsapás.

Az első lehetőség a kezdetekben domináló Stuttgart előtt adódott a 9. percben: Hajnal Tamás szöglete után a kifejelt labda Sindzsi Okazaki elé pattant, aki kapásból, mintegy 13 méterről fölé durrantott.

A 14. percben a vendégek védekezési hibáját használta ki a Kaiserslautern, és kis híján megszerezte a vezetést: Oliver Kirch indította Christian Tiffertet, aki mintegy 12 méterről a kimozduló Sven Ulreichbe lőtt.

Később átlövésekkel is próbálkozott a Kaiserslautern, ám a hazaiak így sem tudták bevenni a Stuttgart kapuját, így a remek hangulatot teremtő mintegy 46 ezer néző nem láthatott gólt az első játékrészben, kiegyenlített játékot azonban igen.

A fordulás után bekezdett a VfB, Hajnal két veszélyes szögletet tekert középre, az elsőből Khalid Boulahrouz kis híján gólt fejelt.

Az 52. percben szerezte meg a vezetést a Stuttgart: Hajnal tartott meg egy labdát harcosan a Kaiserslautern térfelén, majd indította a jobb oldalon kilépő Boulahrouzt, aki remekül adott középre egy hazai védő lábai között, Cacau pedig mintegy öt méterről az üres kapuba pofozta a labdát. 0–1

A svábok gólja után magához tért a Kaiserslautern, és ellenfele térfelén tartotta a labdát, támadásaiból azonban hiányzott a végső pontosság, így nem tudtak egyenlíteni a hazaiak.

A 69. percben jött a következő pofon a Kaiserslauternnek: Hajnal két szép csele után Martin Harnik elé került a labda, aki jól forgatott a túloldalon érkező Boulahrouzhoz, a holland védő lövése egy hazai játékoson megpattanva került a hálóba. 0–2

A 74. percben remek kontrát vezetett a Kaiserslautern, ám a befejezésnél ismét elakadt a gépezet, a Stuttgart játékosai időben visszaértek, és tisztáztak. A mérkőzés hátralévő részében elkeseredetten próbálkozott a hazai csapat, azonban helyzetei rendre kimaradtak, így pont nélkül maradt.

Hajnal Tamást a 89. percben cserélte le Bruno Labbadia vezetőedző, helyére Christian Gentner állt.

A Stuttgart negyedik győzelmét aratta a bajnokságban, ezzel feljebb kapaszkodott a tabellán, míg a Kaiserslautern egyre nehezebb helyzetben van. Boulahrouz 50. mérkőzését játszotta a Stuttgartban, s ezt góllal – jelenlegi csapatában az elsővel –, illetve gólpasszal ünnepelte.