Ez eddig kínlódás: a címvédő Dortmund megint kikapott

Hannoverben elszenvedte harmadik bajnoki vereségét is a német bajnok Borussia Dortmund: a BVB a 87. percben még vezetett, de a „vörösök” hajrája előtt meg kellett hajolnia – a házigazdák 2–1-re győztek.

Kagava egyszer le tudta győzni a hannoveri védőket – de ez kevés volt a pontszerzéshez

A Borussia irányított az első félidő első felében, de Lewandowski és Perisic révén kihagyta helyzeteit. A Hannover a 24. percben keveredett először helyzetbe, Didier Ya Konan tornáztatta meg Roman Weidenfellert.

A gól nélküli első félidő után egy ideig továbbra is csak a helyzetek jöttek, gól nem – e legnagyobb ziccert a Hannover hagyta ki, illetve Stoppelkamp lövését Weidenfeller bravúrral védte. Az elrontott helyzetre a 62. percben gól volt a válasz: egy gyors BVB-kontra után Kagava fordult kapura Pogatetz mellett, majd nagyon szépen a kapuba emelt (0–1).

A Dortmund nem volt képes növelni az előnyt, és a hajrában ezt megbánta: előbb egy Haggui-kapufa miatt bosszankodtak a hannoveriek, a 87. percben egy elmaradt büntető miatt reklamáltak (alighanem jogosan), majd pillanatokkal később már ünnepeltek: Pander beadása után Haggui öt méterről fejelt Weidenfeller hálójába (1–1).

És még nem volt vége, a slusszpoén ugyanis Ya Konané lett: a hannoveri támadó Neven Szubotics mellett jutott lövőhelyzethez, 17 méterről rászúrta a labdát, amely a bal sarokban kötött ki! (2–1). Maradt még idő a 91. percben egy kiállításra – Artur Sobiech kapott levonulási parancsot Da Silva ellen elkövetett szabálytalanságáért –, gólra viszont már nem.

A Hannover megragadt az élcsoportban, a bajnoki címvédő Dortmund viszont hat forduló után csak hét pontot számlál.