Podolski duplával intézte el a Leverkusent

Az 1. FC Köln idegenben 4–1-re legyőzte a BL-induló Leverkusent a német labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának szombat délutáni programjában. Idegenbeli sikerrel folytatta jó szereplését a Mönchengladbach. A Werder Bremen emberhátrányban szerzett pontot Nürnbergben, ezzel az élre állt.

Lukas Podolski két góllal és egy gólpasszal segítette győzelemre a Kölnt

A Leverkusen esélyesként fogadta a Köln legénységét, ám már az első félidőben hátrányba került: a 44. percben Lukas Podolski tankként tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, és középre tett labdáját Milivoje Novakovicnak már csak az üres kapuba kellett tessékelnie.

Góllal kezdődött a második játékrész: ezúttal is Podolski gyorsította fel a vendégakciót, azonban most visszakapta a labdát Novakovictól, és közelről ő sem hibázott. Az 54. percben újra megfejthetetlen volt a Novakovic, Podolski összjáték, és a német válogatott gólgyárosa 16 méterről a kapu bal oldalába lőtt.

Bár a Leverkusen szépített, a végén Jajalo jóvoltából mégis háromgólos vendéggyőzelemmel zárult a mérkőzés – Novakovic a harmadik gólpasszát adta. A hazaiak Schürrle hajrábeli kiállítása miatt tíz emberrel fejezték be a mérkőzést. A Köln 15 év után nyert a Leverkusen vendégeként.

A Mönchengladbach a Hamburg idegenbeli legyőzésével folytatta jó sorozatát. A meccs egyetlen gólját Igor De Camargo fejelte. A sorozatban negyedszer veszítő hamburgi csapatban kispados volt a magyar Nagy Dániel.

A Werder Bremen Tim Wiese kapus kiállítása miatt a 17. percben emberhátrányba került Nürnbergben, Mehmet Ekici lövésével azonban hamarosan megszerezte a vezetést. Az előny a második félidőben – amely vihar miatt jó húszperces késéssel kezdődött – Philipp Wollscheid fejese következtében elolvadt, ám a Werder a hazavitt egy ponttal is a tabella első helyére lépett – vasárnap délutánig biztosan ott maradt.

Az esti mérkőzésen Stieber Zoltán csapata, a Mainz 3–1-re kikapott az eddig nyeretlen Kaiserslautern otthonában. A Mainz – amely pedig Eric Maxim Choupo-Moting fejesével a 15. percben megszerezte a vezetést – immár négy forduló óta nyeretlen a bajnokságban, ezeken a játéknapokon mindössze egyetlen pontot szerzett. Stieber tagja volt a Mainz kezdő tizenegyének, a szünetben lecserélték. A csapat másik magyarja, Szalai Ádám még lábadozik az év eleji súlyos sérüléséből.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Hoffenheim–Wolfsburg 3–1 (Babel 20., Roberto Firmino 23., 85., ill. Dejagah 67.)
Hertha–Augsburg 2–2 (Lell 46., Torun 57., ill. Hoszogaj 20., Callsen-Bracker 67.)
Nürnberg–Werder Bremen 1–1 (Wollscheid 62., ill. Ekici 24.)
Hamburg–Mönchengladbach 0–1 (De Camargo 66.)
Bayer Leverkusen–1. FC Köln 1–4 (Rolfes 70., ill. Novakovic 44., Podolski 47., 54., Jajalo 92.)
Kaiserslautern–Mainz 3–1 (B. Svensson 24. – öngól, Sekter 54., Tiffert 73., ill. Choupo-Moting 15.)