A Gladbach leiskolázta a Wolfsburgot

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójának nyitó mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach hazai pályán 4–1-re legyőzte a Vfl Wolfsburgot. A vendégek szerezték meg a vezetést a 12. percben, a hazaiak azonban szenzációs játékot produkálva fordítani tudtak.

Öröm Gladbachban: a Bayern után a Wolfsburgot is legyőzte a csapat

A 12. percben egy tetszetős támadás végén került előnybe a Wolfsburg: Patrick Helmes kapott labdát a bal oldalon, majd átfordította Hasan Salihamidzicnek, aki Makoto Haszebéhez passzolt, a japán válogatott futballista pedig kapásból, mintegy 16 méterről a bal alsóba lőtt. 0–1

Három perc múlva egy óriási védelmi hibát kihasználva egyenlített a Mönchengladbach: Simon Kjaer vett át kissé hosszan egy átadást, majd elcsúszott, Raul Bobadilla pedig lecsapott a labdára, a kirohanó kapus mellett önzetlenül Marco Reushoz passzolt, aki az üres kapuba belsőzött. 1–1.

A 32. percben Reus lépett ki a bal oldalon, majd kiosztott egy kötényt Michael Schulzének a tizenhatoson belül, aki lerántotta őt, így büntetőt ítélt a játékvezető. Filip Daems állt a labda mögé, és a bal alsóba bombázott. Diego Benaglio ugyan jó irányba vetődött, azonban a lövés erős és jól helyezett volt, így nem védhette azt. 2–1.

A 41. percben Bobadilla kapott labdát a jobb oldalon, majd egy szenzációs csellel ment el Kjaer mellett, középre adott labdájára Mike Hanke robbant be, a csatár azonban mintegy öt méterről az üres kapu fölé durrantott.

Még a félidő lefújása előtt kétgólosra növelte előnyét a hazai csapat: egy bal oldali szögletet a rövidnél helyezkedő  Marcel Schäfer csúsztatott meg, ami így épp a középen érkező Bobadillához pattant, aki mintegy két méterről az üres kapuba bólintott. 3–1.

A 67. percben eldöntötte a három pont sorsát a Gladbach: egy tetszetős támadás végén a jobb oldalról Juán Arango külsővel, szép mozdulattal emelt a túloldalon érkező Reushoz, aki mintegy 12 méterről kapásból a jobb alsóba továbbította a labdát. 4–1.

A Borussia Möchengladbach az elmúlt évek legjobb Bundesliga-rajtját produkálta, három forduló alatt hét pontot és hat gólt szerzett.

BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–VfL Wolfsburg 4–1 (Reus 15., 67., Daems 32. – 11-esből, Bobadilla 45., ill. Haszebe 12.)